Skip to content
Vaegnägijale

Pildialbum

Siin on näha raamatukogu ürituste pilte mis on tehtud raamatukoguhoidja poolt. Juhul, kui leiate fotoalbumist endast või oma pereliikmest pildi, mille avalikustamist Te ei soovi, siis palun informeerige sellest raamatukoguhoidjat või kirjutage e-post: [email protected] ja kustutame selle pildi ära.

ExLibris 2023 "Metsad, mäed, künkad ja veed meie ümber" on lõppenud. Mõned pildid reisist Slovakkiase jagas meiega Miia Liisa ema Kaile Tuvi.

ExLibris 2020 "Meil on tiivad - lennakem!". Toimus 18.rahvusvaheline eksliibriste loomise võistlus 6-15 a. lastele mille teema oli “We have wings, we flay” ehk „Meil on tiivad - lennakem”. Siin on mõned pildid kuidas meie osalejad käisid konkursi pidulikul lõpetamisel 4-7. oktoobril 2021 Hlohovecis, Slovakkias.

"Varakevadine monumendijooks". Siin siis kevadise koolivaheaja monumendijooksupildid.

Näitus: Andrus Kivirähk 50. Tartu laste- ja noortekirjanduse festivali tegime lastele ettepaneku kuidas nemad saaksid tervitada Andrus Kivirähki juubeli puhul. Neil tuli joonistada Andrus Kivirähki lugude tegelasi, kes on neile kas paremini meelde jäänud või tundunud omamoodi naljakad või isegi veidrad.

Näitus: Minu lemmik aastaaeg. Tartu lasteaialaste kunstinäitus oli näha Tartu Linnaraamatukogus aga kuna raamatukogu on suletud siis kolisime näituse Raamatukrati pildialbumisse. Näituse korraldasid koostöös lasteaed Sass ja Tartu Linnaraamatukogu.

Lemmikloomaring: Härra krabi ja Proua vähk. 19. oktoobril oli Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonnas külas Hiie, Iti ja Uku, Härra krabi ja Proua vähk.

Suvelugemise väljakutse 2019. Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakond korraldas suvel lastele lugemisprogrammi „Suvelugemise väljakutse 2019”. Lugemisprogrammis osalejaid oodatati 7. septembril raamatukogu saalis toimuvale lõpupeole, kus tehti kokkuvõtteid ja tunnustati osalejaid ning esinema ja laule-mänge õpetama tulei rahvamuusik Annika Mändmaa.

Kohtumine lastekirjanik Anti Saarega. Kirjandusfestivali PrimaVist raames toimus 9. mail 3.- 4. klasside õpilastele orienteerumismäng "Seiklus raamatukogus" ning mängu lõppedes kohtus lastega tõlkija ja lastekirjanik Anti Saar.

Orienteerumismäng "Kirjanduslikud seiklused mobiilirakendusega TartuFic" Tartu kesklinnas. 10. mail toimus kirjandusfestivali PrimaVista raames 5.-6.klassidele orienteerumismäng ja kohtuti mobiilirakenduse TartuFic loojate ja arendajatega, kes pakkusid omalt poolt Tartu-teemalist põnevat nuputamist. 

Rahvusvaheline luulefestival "Luulesõit". 12. septembril toimus Tartu Linnaraamatukogus Luulesõit - rahvusvaheline rändav luulefestival nooremale koolieale. Luuletajad Heli Laaksonen Soomest, Ieva Samauska Lätist ja Leelo Tungal Eestist kohtusid Tartu lastega.

Lemmikloomaring: Kits

Tartu linna lastekaitsepäev "Sajaga linna lustima" Lugemiskihelkonnas. 01. juunil oli Tartu Linnaraamatukogu Kesklinna pargis. Aega sai veeta mõnusas lugemisnurgas, meisterdada kauneid rinnalilli ja rahvuslikke järjehoidjaid. Külas oli kirjanik ja kirjastaja Epp Petrone, kes tutvustas oma uut raamatut ja töövihikut "Meie Eesti".

Kirjandusliku uurimustöö pidulik lõpetamine. 5.aprillil olid raamatukogus tublid 3-ndate klasside õpilased, Martin Widmarki "LasseMaia detektiivibüroo" raamatute uurijad. Nad kohtusid Tartu lastekirjanikke Mika Keräneni, Reeli Reinausi ja Inga Ivanovaga, kes rääkisid sellest, kuidas sünnivad põnevalt kaasahaaravad seikluslikud, lausa kriminaalsed lasteraamatud.

Näitus: “Minu kodu projekt”. Tartu Lasteaed Naerumaa 2017/2018 õppeaasta moto Igal linnul oma pesa, igal lapsel oma kodu. Toetab meie projekti üritust “Minu kodu projekt”. 26.märts – 20.aprill 2018 sai vaadata Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonna lasteaedade laste poolt valmistatud kodu projekte.

Lemmikloomaring: jänkud. 24. märtsil käisid külas Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonnas villajänesed Bobi ja Marsmelloy, hermeliin Viktor ja koduküülik Nool koos perenaise Sirjaga.

Laste- ja noorteosakond jõuluehteis

Lemmikloomaring: merisead. 18. novembril külastas Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonda merisiga Ruudi koos oma lastega ja perenaise Sirjaga.

Lemmikloomaring: Rotid. 21. oktoobril olid Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonnas külas lugemisrotid Rafi ja Pou.

Eksliibrisekonkursi lõpetamine Hlohovecis 2017. 5.-7.oktoobrini sai teoks Slovakkias Hlohoveci linnas järjekordse rahvusvahelise 6-15 aastaste laste eksliibrisekonkursi pidulik lõpetamine. Mõned pildid teekonnast sinna ja kohapeal toimunust.

"Suvedetektiiv 2017" joonistused. Sel aastal lugesid raamatukogu suvedetektiivid raamatuid, mis jutustavsid  vanavanematest ja nende koosveedetud ajast lastelastega. Lemmik seiklustest joonistati koomiksilaadne pilt.

Hearthstone LAN. 30.juuni Tartu Linnaraamatukogus toimus viies Hearthstone LAN. Esimene koht Ekvart Joakit ja teine koht Carl-Knut Kanemägi.

PV olid külas Sassi lasteaed ja Marge Pärnits. Kirjandusfestivali Prima Vista pargiraamatukogus olid 11. mai külas Sassi lasteaia kes esitas tervituskontserti ja kunstitelgis oli kunstituba kirjanik Marge Pärnits´iga. 

PV oli külas lastekirjanik Sabine Zett. Kirjandusfestivali Prima Vista külaliste seas oli lastekirjanik Sabine Zett Saksamaalt, kes kohtus 10. mail noorte lugejatega Tartus Linnaraamatukogus. Kirjanikuga vestles ja tõlkis Kristle Kaljund. 

Kevad lasteosakonnas

Lemmikloomaring: Hiidtigu. Aprillikuu lemmikuteks oli 22. aprillil hiidteod Anna, Artur ja Miia koos nende omanike Hiie, Iti ja Ukuga.

Lugemiskoerad. Lugemiskoerad on Tartu Linnaraamatukogus juba staažikad töötajad kes on aidanud lugemishirmu ületada paljudel lastel. Siin pilte nii tööpostil olekust kui pidupäevadest.

Aabitsapidu. 27.jaanuari hommikul kogunesid A.S.Puškini  Kooli esimeste klasside õpilased Tartu Linnaraamatukogu peamaja saalis, et tähistada pidulikult hüvastijättu aabitsaga. Lastele oli sel puhul külla tulnud Buratino, kes püüdis neid veenda,  et koolis käimine on igav. Peo lõpuks  olid lapsed Buratino Aabitsa abiga ümber mõtlema pannud ja puust poiss lubas lugemise selgeks õppida. Lõpetuseks tulid lapsed vaatama raamatukogu  ja lubasid kindlasti hakata usinateks lugejateks.

Lemmikloomaring: Liivahiired. Jaanuarikuu lemmikuteks tulid Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonda külla Valentina koos kahe vahva liivahiirega.

Ruubiku kuubiku keerutamine. 10.detsembril toimus Tartu Linnaraamatukogus Ruubiku kuubiku lahendamise rahvusvaheline võistlus Tartu Open 2016. See oli järjekorras kolmas sellelaadne võistlus Tartus ja seitsmeteistkümnes Eestis. Võistluse võitis Alfred Saidlo keskmise ajaga 12,35 sekundit. Teiseks tuli Anti Ingel 12,70 sekundiga ja kolmandaks Andreas Pung 14,64 sekundiga. Uku Kruusamägi püstitas kaks uut Eesti rekordit Rubiku kuubiku kinnisilmi lahendamises ja Mihkel Ilves tegi uued rekordid 4x4 kuubiku lahendamises. Lisaks eestlastele osalesid võistlusel lahendajad Lätist. Neist edukaim oli Jānis Zirnis, kes võttis esikohad 2x2 kuubiku lahendamises ning mitme kuubiku kinnisilmi lahendamises.

Jõuluootus laste- ja noorteosakonnas. Taas meie nobenäpud tegid osakonnast pisikese jõulumaa. Lumesadu akna taga, advendi küünlad aknal ning lumepallid okstel - see on meie jõuluime.

Kirjanduslik uurimustöö LasseMaia detektiivibüroost. 30. novembril 2016 olid Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonnas koos kõik kirjandusliku uurimistöö küsimustele vastanud õpilased. Selgusid välja parimad ja kiiremad LasseMaia detektiivibüroo raamatute tundjad. Tublid ja tähelepanelikud lugejad said tunnustatud nii raamatukogu, kui kirjastuse Egmont Estonia poolt.

Hearthstone "Bring your own device" LAN. Ööl vastu laupäeva(11.11.16/12.11.16) toimus Tartu Linnaraamatukogus võrgupidu. Peeti maha kolmaas Hearthstone "Bring your own device" LAN. Kohal olid tõsised tegijad nii Tartust kui Tallinnast. Laupäeva hommikul kell 5.50 oli heitlus lõppenud. Põrmustavaks võitjaks osutus Ekvard Joakit pealinnast. Loosiga lohutusauhinna pälvis Markus Ellisaar. Võrgupidu ja võistlust modereeris Tõnis Sarv.

Lemmikloomaring: raagritsikad ja lendavad prussakad. 22.otoobril oli Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonnas külas Alina Altpere koos raagritsikate ja lendavate prussakatega.

Lemmikloomaring: Punasaba boa. 17. septembril oli Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonnas külas Üllar Adamka koos punasaba boaga. 

Prima Vista orienteerumismäng „Peidus raamatukogu” 2016. 11.-12.mai kirjandusfestivali Prima Vista raames toimus orienteerumismäng. Osalesid Tartu koolide õpilased kohtuti kirjanike Ivar Soopani ja Markus Saksatammega.

Otsimismäng “Head lasteraamatud” ja Heidi Raba 7.aprill 2016. Toimus 2.klassi lastele otsimismäng "Head lasteraamatud". Pärast mängu kohtusid lapsed kirjanik Heidi Rabaga kes on kirjutanud raamatu "Sander Säinas ja lendav siga".

26.ettelugemise päev „Heal meelel ja ilusal keelel“ 2.märts

Mereteemaline otsimismäng 1.veebruar 2016

Jõulurüüs lasteosakond

Muinasjutuhommik ja Nukitsa konkurss. Muinasjutuhommikul olid külas Tartu Kesklinna kooli 1.klassi lapsed kes olid ka esimesed Nukitsa konkursi külalised. Ja pärast külastasid meid lasteaed.

EX LIBRIS HLOHOVEC. Rahvusvahelisel exlibriste loomise konkursi pidulikul lõpetamisel Slovakkias Hlohovecis 1.-4.oktoobril 2015 Tartu esindajatest käisid kohal Tuule ja Angelika koos juhendajate Elle Kaljuste ja Tiina Kuusiga.

Ettelugemisvõistluse "Muusika lasteraamatutes". 2015. aasta ETTELUGEMISE VÕISTLUSE Tartu linna eelvoor 4. klasside õpilastele toimus 14. oktoobril.

Kirjandusfestivali Prima Vista 2015 lastele linnaraamatukogus. 7. ja 8. mail toimus Kirjandusfestivali Prima Vista orienteerumine Tartu Linnaraamatukogu Kompanii tänava peamajas, kõigil neljal korrusel. 2-liikmelised võistkonnad said majaplaani ja küsimustelehe. Pärast kohtusid lapsed luuletaja Contraga ja kirjanik Indrek Koffiga.

Otsimismäng "Tartu vaimu otsimas". 9. aprillil toimus Tartu Linnaraamatukogu sünnipäeva puhul laste- ja noorteosakonnas 5-ndate klasside õpilaste otsimismäng lasteosakonna ruumides "Tartu vaimu otsimas" ja kohtumine Tartu lastekirjanikega. Kohal olid Reeli Reinaus, Lehte Hainsalu, Tiia Kõnnussaar, Siiri Laidla, Heiki Vilep.

Muinasjuttuhommik Lottega. Kolmapäeval, 1. aprillil oli raamatukogus eriline muinasjutuhommik. Külas olid lasteaia lapsed ja Lotteks kostümeeritud Gerli Padar.

Lastekrimkade viktoriin. Eesti Lastekirjanduse Keskus korraldab koostöös maakondade ja linnade keskraamatukogude lasteosakondadega 2015. aastal taas üle-eestilise kirjandusmängu 3.-4. klassi õpilastele. Teemaks on seekord lastekrimkad. Tartu linnas võitis viktoriini Miina Härma Gümnaasiumi 4a võistkond koosseisus Sandra, Toomas ja Mattias. Nemad esindavad Tartu linna Tallinnas Laste krimikirjanduse viktoriini laupäeval, 11. aprillil 2015.

Lemmikloomaring: Nümfkakaduu. 22. novembril kell 11.30 oli Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonda külas Joosep koos nümfkakaduu Filippiga.

Kohtumine kirjanikuga: Kadri Hinrikus. 28. oktoobril oli raamatukogus külas lastekirjanik Kadri Hinrikus ja rääkis raamatust "Et head haldjad sind hoiaks". Lapsed osalesid ka haldjate teemalisel viktoriinil.

Fotokonkurss "Loeme koos loomaga". Laste- ja noorteosakond pakkus lugemise ja loomasõbralikele väikestele ja suurtele inimestele võimaluse teha pilt loomadega koos lugemisest.  3 fotot mis asjatundliku žürii poolt said kõige parema hinnangu on: Irene, Laura, Mustikas ja Mummu Mia; Jaan koos koer Sonjaga; Joonas ja Sohvi.

LEMMIKLOOMANÄITUS. Maikuu eelviimasel laupäeval toimus LEMMIKLOOMANÄITUS kus iga väike loomaomanik võis oma lemmikut laval näidata ja mõne sõnaga iseloomustada – rääkida mõne toreda loo tema iseloomust ja harjumustest.

Kirjanduslik otsimismäng "Peidus raamatukogu". 10. -11.mail, kirjandusfestivali Prima Vista ajal toimus Tartu Linnaraamatukogus otsimismäng “Peidus raamatukogu”. Tartu koolide 3.-5. klasside kaheliikmelised võistkonnad külastasid meie raamatukogu kõigil neljal korrusel asuvaid osakondi. Pärast otsimismängu kohtusid nad lastekirjanike Reet Bobõlskiga ja Hugo Vaheriga.

Prima Vista 2014. 2014 aasta kirjandusfestivali Prima Vista õpilaste kirjanduslik orienteerumismäng oli pühendatud koolilaste ajakirja Hea Laps juubelile. Lastega kohtusid kirjanik Anti Saar, kirjanik ja rännumees Marko Kaldur ja tema samojeedi koer Tähekiir ning ajakirja Hea Laps peatoimetaja Leelo Tungla.

Lemmikloomaring: Konnad. Raamatukogus käisid külas eksootilised konnad koos Alina Altperega ja Jonny-Harrison Nõmmikuga.

LEMMIKLOOMARING: Teod. 22. märtsil olid külas Aafrika hiidteod Beedu ja tema sõber ning Eesti hiidteod Tiiu ja Tünner ning nende lapsed ja loomulikult ka teoinimesed: Maria Siiman, Nele-Liis Kohk ja Katrin Mägi.

LEMMIKLOOMARING: Hobused. 22. veebruaril tegime tutvust hobustega. Külas spetsialistid Lovisa Anetta Lilles ja Annabel Kaldvee Tartu Tallist. Seejärel külastame talli, et hobuseid ka reaalselt vaadata ja käega katsuda.

Keerdküsimustepäev koos Kätlin Kaldmaaga. Laste- ja noorteosakonnas toimus põnev päev 4. klasside 2-liikmelistele võistkondadele keerdküsimustele vastamises ja sellele järgnes kohtumine lasteraamatu “Lugu Keegi Eikellegitütre isast” autori Kätlin Kaldmaaga.

LEMMIKLOOMARING: Lugemiskoerad. 25. jaanuaril olid uue aasta esimesteks lemmikuteks lugemiskoerad koos Jane Jaggoga. Jutuks olid meie neljajalgsete sõprade erinevad funktsioonid, teraapiakoerad, lugemiskoerad.

Lemmikloomaring: Sulelised ja jõuluootus. Jutustati jõulujuttu, lemmikloomaringil oli külas Kristin Tõnise koos ennustavate sulelistega ja koos abilistega valmistati jõulukaarte, kingikotte ning jõululuuletuste salmikuid.

LEMMIKLOOMARING: Tšintšiljad. 23. novembril Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonnas külas Katariina Kisand koos kahe villakhiire Jumi ja Totoroga.

Lemmikloomaring: DEEGUD. 26. oktoobril oli Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonda külas Maria Siiman koos deegupoiss Ceeduga.

Ex Libris ja Hlohovec. 14. rahvusvaheline laste eksliibriste joonistamise võistlus. Auhinnatud lapsed, nende juhendajad ja lähedased on tagasi Eestis oma igapäevatoimetuste juures. Toredat reisi jäävad meenutama pildid, mida võivad uurida kõik, kes kunagi ise Slovakkias käinud või kes kavatsevad uuel võistlusel osaleda, sest see võimalus avaneb soovijatele juba õige pea!

LEMMIKLOOMARING: Skorpion ja sajajalgne. 21. septembril olid lemmikloomaringis külas Alina Altpere koos häbeliku skorpioni ning suhtlemisalti ja sõbraliku tuhatjalaga.

Mänguasjamuuseumi sünnipäevapeo töötoad

LEMMIKLOOMARING: Kitsed. 18. mail käisid Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonnas Kristin Tõnise koos kolme kitsetalle Petti, Pilli ja Plondiga.

Kirjandusfestival Prima Vista: Reede. Kirjanduslik orienteerumismäng 3.-4.klasside õpilastele ja lastega kohtus kirjanik Kairi Look.

Kirjandusfestival Prima Vista: Neljapäev. Kirjanduslik orienteerumismäng 5.-6.klasside õpilastele ja lastega kohtus kirjanik Tiia Toomet.

Kevad lasteraamatukogus

LUGEMISRÕÕM: Siiri Laidla

Kevadine koolivaheaeg. Koolivaheajal sai laste- ja noorteosakonnas meisterdada karpe ja kukki, vaadata nukuteatrit ja filmi, kuulata raamatud ja mängida lauamänge ja wiid.

LEMMIKLOOMARING: Rotid. 23. märtsil oli lemmikloomaringis külas Irene koos musta ja valge roti – Mustika ja Lauraga.

Kirjandusviktoriin. Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakond korraldas 14. märtsil kirjandusliku detektiividemängu 3.- 4. klasside 3-liikmelistele võistkondadele.

LEMMIKLOOMARING: Linnukesed. 15. detsemberi lemmikuteks olid TIHASED, VARBLASED, TUVID, HAKID, VARESED …

Kuningas Maciuse ja Poola Vabariigi Suursaatkond

Jõulurüüs laste- ja noorteoseakond

Sügisvaheaeg 22.-26.oktoober. 
Sügisvaheajal sai laste- ja noorteosakonnas meisterdada paberist ja nööpidest ehteid, mängida lauamänge.

Ettelugemise päev. Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakond korraldas neljapäeval, 4. oktoobril, Tartu linna koolide 4. klasside parimatele ettelugejatele lugemisvõistluse.

Lemmikloomaring: sisalikud. 22. septemberil käisid lemmikloomaringis külas SISALIKUD 

Lemmikloomaring: Lemmikloomanäitus. 19. mail lemmikloomaringis toimus Lemmikloomanäitus. 

Lemmikloomaring: küülikud. 24. märtsil olid lemmikloomaringis külas küülikud. 

Kevadine koolivaheaeg. 19. märtsist kuni 23. märtsini pakuti Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonnas noortele võimalust osaleda mitmetes põnevates töötubades. Sai valmistada pehmikmõõku, osaleda vahanikerduste töötoas, valmistada ripatseid, teha nahast vöökotti ja punuda kõlatehnikas käepaela.

Lemmikloomaring: kilpkonnad. 18. veebruaril koguneti laste- ja noorteosakonda ning kuulati huvitavat ettekannet kilpkonnade kohta. Seejärel mindi Loodusmajja kilpkonnadega lähemalt tutvust tegema.

Lemmikloomaring: tuhkrud. 21. jaanuaril käis lemmikloomaringis külas tuhkrupoiss Dzupiito 

Talvevaheaeg 2012. 2.-6. jaanuarini said koolivaheaega nautivad lapsed käia raamatukogus ettelugemist kuulamas, joonistamas, meisterdamas, vaatamas nukuetendusi ja mängimas lauamänge. Huvilistel avanes võimalus panna oma osavus proovile mängukonsooliga Kinect Xbox 360

Lemmikloomaring - sead, hobused ja lehmad. 17. detsembril käis lemmikloomaring külas Maaülikooli Suurloomakliinikus, kus uudistati nii kliinikut kui ka loomi - hobuseid, sigu ja lehma koos vasikaga. Oli tore ja meeldejääv päev.

Advendipühapäevad raamatukogus. Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonnas toimusid 4. ja 10. detsembril advendipühapäevad päkapikkude, meisterdamiste, nukuetenduste ja maiustustega. 

Lemmikloomaring: Papagoid. 19. novembril said lemmikloomaringis kokku suured ja väikesed papagoisõbrad. Raamatukogu oli tulnud uudistama väike ning üliarmas viirpapagoipoiss. 

Sügisvaheaeg. Sügisesel koolivaheajal (24.-28. oktoober) said kõik huvilised linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonnas meisterdada, kuulata muinasjuttu, vaadata nukuteatrit ja mängida lauamänge 

Lemmikloomaring: Kassid. 22. oktoobril olid Lemmikloomaringis külas kassid ja Joanna Liiv Tartu Kassikaitsest. 

Aabitsapäev ja Suvedetektiiv 2011. 25. augustil tähistati laste- ja noorteosakonnas aabitsapäeva mõistatuste lugemisega. Parimad lugejad said kirjastuselt Päike ja Pilv kingituseks raamatuid. Ühtlasi autasustati Suvedetektiiv 2011-ne osavõtjaid 

Lemmikloomaring: Närilised. 21. mail kohtusid huvilised väikenärilistega. Tegemist oli viimase kohtumisega enne Lemmikloomaringi suvevaheajale minekut. Kohal olid: hiired, rotid, merisead ja hamstrid. 

Kunstitoad kirjanikega. 5. ja 6. mail said lapsed kirjandusfestival Prima Vista raames ja Tartu Linnaraamatukogu eestvedamisel toimunud Kunstitubades kirjanikega kohtuda Ilmar Tomuski ja Jaak Kõdariga. Enne kohtumisi kirjanikega laulsid lasteaedade mudilaskoorid.

Kirjanduslik orienteerumismäng. 5. ja 6. mail võtsid 3.-6. klasside lapsed kirjandusfestival Prima Vista raames osa kirjanduslikust orienteerumismängust. 

Lasteraamatupäeva maskirongkäik Tallinnas. 2. aprillil tähistati rahvusvahelist lasteraamatupäeva maskirongkäiguga. Maskid kujutasid tuntud lasteraamatukangelasi. Tallinnas toimunud vahvast sündmusest võttis osa üle 600 lapse üle kogu Eesti. 

Kevadine koolivaheaeg. 21.-25. märtsil pakkus laste- ja noorteosakond kevadist koolivaheaega pidavatele lastele võimalust veeta oma vaba aega lõbusalt raamatukogus. Lapsed said vaadata nukuetendusi, joonistada, meisterdada ning kuulata põnevaid lugusid. 

Lemmikloomaring: Putukad. 19. veebruaril käis esimest korda koos linnaraamatukogu Lemmikloomaring, kus tutvuti raagritsika, prussakate, jahuusside ja kilkidega. 

Kristian Kirsfeldt ja "Kalevipoeg 2.0". 8. veebruaril käis lugejatega kohtumas "Kalevipoeg 2.0" autor Kristian Kirsfeldt. 

Talvevaheaeg 2011. 3.-7. jaanuarini peeti raamatukogus koolivaheaega. Koolivaheajal loeti nädala jooksul üheskoos läbi Jaanus Vaiksoo raamat “Lumemöll”, meisterdati maske, vilditi, treeniti näpuosavust helmestega tikkimisel, vaadati nukuetendusi, mängiti erinevaid mänge ja autasustati “Raamatukogu talvedetektiivist” osavõtnuid.