Skip to content
Vaegnägijale

Huvitegevus

Raamatukratt meisterdab

Tartu Linnaraamatukogu peamaja laste- ja noorteosakonnas ja harukogudes on toimumas erinevaid ettevõtmisi millest on igaüks oodatud osa saama.

Laste- ja noorteosakond (Kompanii 3/5), tel: 736 1390
Annelinna raamatukogu (Kaunase pst 23), tel: 7461044
Karlova raamatukogu (Sisustus E Kaubamaja, Tehase 16), tel: 7308473
Tammelinna raamatukogu (Suur kaar 56), tel: 746 1035
Ilmatsalu raamatukogu (Kooli tee 5, Ilmatsalu), tel: 736 1372

Loovkirjutamine noortele

Karlova Raamatukogus alustab 5.septembril taas Loovkirjutamise töötuba noortele. Oled vanuses 13-26? Võta sõber kaasa ja tule ise vaatama, mis toimub.

Töötuba toimub igal teisipäeval kuni suvevaheajani ning töötuba veab ulmekirjanik Mairi Laurik. 

Laste ja noorte kunstiring

Tammelinna raamatukogu laste ja noorte kunstiringi esimene kokkusaamine toimub teisipäeval, 12. septembril kell 15.30-16.30. Peale 12. septembrit hakkab ring koos käima esmaspäeviti kell 15.30-16.30. Kunstiringis maalitakse, joonistatakse, meisterdatakse ja tehakse muudki põnevat. 

Oodatud on kõik huvilised, kes hindavad isikupära ja loomingulist vabadust. Liituda saab igal ajal ja osalemine on tasuta. Ringi juhendab Jane Ala. 

Info tel 746 1035

Noortekohvik

Tartu Linnaraamatukogu Noortekohvik - saame kokku kord kuus ja arutleme noorteraamatute ja -filmide üle.

Osalemissoovist palume anda märku meiliaadressil [email protected].

Lemmikloomapäev

must valge poni lemmikloomaringis

Kord kuus toimub Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonnas lemmikloomapäev kus tutvustame erinevaid lemmikuid. 

Kõik vanad ja uued huvilised on oodatud!

Täiendav info: Ewa Roots (Urd) tel.7361 399 ja e-post [email protected]

Lauamänguõhtu

Tammelinna raamatukogus toimuvad lauamänguõhtud. Osalema on oodatud nii väikesed kui suured lauamängusõbrad.

Üritus on tasuta. Info tel 746 1035. 

Digiklaver

Raamatukogu muusikaosakonnast (Kompanii 3/5, IV korrus) on võimalik kasutada DIGIKLAVERIT. klaveri taga vaikselt harjutamiseks saab aja kinni panna muusikaosakonnas või helistades tel 736 1394.

Klaveri kasutamine on tasuta.

Stiilne ja kompaktne digitaalne klaver pakub autentset klaveri tunnetust nii algajale kui edasijõudnule. "Pure CF sound engine" tagab hästi balansseeritud, rikkaliku ja ekspressiivse helipildi, sünteetilisest elevandiluust (GH) klaviatuur annab akustilise klaveri tunnetuse ja mängitavuse ning kajaefektid tekitavad suure kontserdisaali tunde. Suur pluss on võimalus kasutada korraga kahte paari kõrvaklappe.

3D pliiatsid

sinine 3d pliiats

Raamatukokku hangitud pliiatsid pärinevad firmalt 3Doodler, kus kasutatakse keskkonnasõbralikke materjale, seega on 3Doodler Start pliiatsid igati sõbralikud töövahendid ka väikestele, algajatele joonistajatele. 
3Doodler Start pliiatseid saab kasutada peamaja laste- ja noorteosakonnas, Annelinna, Karlova, Tammelinna ja Ilmatsalu raamatukogus.
Tehnikakirjanduse saali tegevustoas saab kasutada edasijõudnule mõeldud 3Doodler Create pliiatsit.
3Doodler Start pliiatsitega joonistamine on tasuta.

Mängukonsoolid ja virtuaalreaalsus

Erinevad mängukonsoolid asuvad keskkogus ja Annelinna, Karlova, Tammelinna ning Ilmatsalu raamatukogudes. 

Laste- ja noorteosakonnas saab mängida XBOX ONE ja Wii U mänge. Xbox One mängud - Minecraft 2, Forza 6, Fifa 15, Dance central, Battlefront, Borderlandas 2, Halo 5, Ryse son of Rome, Call of duty. Wii U mängud -  Rayman legends, Mariokart 8, Just dance, WiiSports Club jne.

Tammelinna raamatukogus saab mängida XBOX ONE mängeValikus on mängud Minecraft, Rayman legends, Forza 6, Just dance 2016, Trials fusion ja Kung Fu Panda jne.

Annelinna raamatukogus on võimalik kätt proovida PlayStation 4-ga. Mänguvalik on mitmekesine - Just Dance 2016, Rayman Legends, Plants vs Zombies, Broforce ja palju muud huvitavat.

Lisaks on Annelinna ja Ilmatsalu harukogus võimalik Playstation VR komplektiga kogeda virtuaalreaalsust.
Playstation VR broneerimine ja info: Annelinna raamatukogu: [email protected], tel 746 1040; Ilmatsalu raamatukogu: [email protected], tel 736 1372
NB! Mängima pääseb õpilaspileti või lugejapileti ette näitamisel ja see kehtib kõikides meie raamatukogudes.

Graafikalaud

nutilaud kus saab joonistada

Annelinna raamatukogus on võimalik kasutada Wacom Cintiq 27QHD graafikatahvlit ja vastavat tarkvara (SketchBook, CorelPainter, CorelDraw, Sculptris).

Eelregistreerimine: [email protected] või tel: 7461044

Bee-Bot programeeritav mesimumm

Tule ja harjuta programeerimist Bee-Bot mesimummiga. 

mesilast meenutav programmeeritav robot

Bee-Botile saab 7 juhtnupu abil sisestada kuni 40 järjestikust liikumiskorraldust. Edasi ja tagasi nupud annavad mesimummule korralduse liikuda täpselt 15 cm edasi või tagasi, paremale ja vasakule nupud annavad korralduse pöörata 90 kraadi vastavalt noole suunale, pausi nupp laseb robotil ühe sekundi oodata, risti nupp tühjendab roboti mälu eelnevatest korraldustest. Sisestatud korralduste ehk programmi käivitamiseks tuleb vajutada "Go" nupule.