Skip to content
Vaegnägijale

Lauamängud

Meie lauamängude nimekiri aina täieneb. Kindlasti ei ole kõik mängud jõudnud veel kodulehele aga võib alati tulla kohale ja ise vaadata :)

Lauamängude laenutamise kord:
  • Lauamänge laenutatakse nädalaks ajaks (7 päeva).
  • Lauamängude laenuaega pikendada ei saa.
  • Laenutada saab kuni 5 mängu (inimesel võib arvel olla 5 mängu kokku erinevatest osakondadest)!
  • Lauamängud tuleb tagastada osakonda, kust need laenutati. Tagastus kasti tagastada ei saa!
  • Hilinemisega tagastatud lauamängu eest tuleb tasuda viivist 0.06 EUR päevas.
  • Rikutud mäng tuleb asendada kas sama mänguga või raamatukoguhoidjaga kokkuleppel.

Enne laenutamist ja ka tagastamisel kontrollitakse lauamängu komplektsust. Lugeja ja teenindaja kinnitavad oma allkirjaga mängu seisukorra. Rikutud mängu (määrdunud, rikutud, kaduma läinud osad jne.) puhul tuleb lauamäng asendada teenindajaga kooskõlastatult.

Raamatukogust on võimalik laenutada alljärgnevaid lauamänge:  NIMEKIRI UUENEB

Laste- ja noorteosakond

lauamängu ümbris

100 TEGEVUST LAPSELE REISI AJAL : tegevuskaardid
Kaartidel on erinevad ülesanded, mängud (näiteks trips-traps-trull) ja mõistatused, kus on kasutatud iga päev meie ümber leiduvaid asju, kohti ja sündmusi. Ülesannetes tuleb leida esemeid ümbritsevalt taustalt, kujundeid juurde joonistada või ristsõnu lahendada. Kaarte saab puhtaks pühkida, nii et neid saab korduvalt kasutada. Kuna pliiats on koos kaartidega karbis, siis on pakendit mugav kaasa võtta.


lauamängu ümbris

ABC-rong / Globe Publishing
Õpetab häälikutele vastavaid tähekujusid, nende esinemist sõna alguses ja järjestust tähestikus. Raamatu ja lisade abil õpivad lapsed esimese hääliku eristamist sõnas ja sellele vastavat tähekuju. Lisaks pakub materjal aruteluvõimalusi: loomi saab rühmitada elupaiga järgi ja reastada tähestikus.


lauamängu ümbris

ABC TÄHEKAARDID : olen nutikas
Komplektis on iga tähe kohta kaks kaarti – ühel suur ja teisel väike tähekuju. Üks suur ja ilus pilt jaguneb pooleks kahe kaardi peale. See võimaldab mängida tähekaartidega erinevaid mänge ja selliselt tähed selgeks saada.


lauamängu ümbris

ALIASED : JUNIOR, NUTIKAS ja PÖÖRANE
Seleta kaartidel olevaid sõnu ja arenda oma sõnavara! Lõbus ja leidlik viis sõnade seletamiseks. Lase lambil su peakohal süttida ja lase mõistusel särada!


lauamängu ümbris

Avastan. Õin. Oskan. JÄLJEKAARDID
Jäljekaardid on mõeldud kõigile loodusehuvilistele ja sobivad kasutamiseks alates teisest eluaastast. Kaardid on loodud ja valmistatud Eestis. Kaardid on tehtud koostöös Tallinna Loomaaiaga. Karbis on kahes suuruses 50 õppekaarti - 29 imetajat, 14 lindu, 5 roomajat ja 2 kahepaikset. Ühel pool on pilt koos lühitutvustusega ja teisel pool 1:1 suuruses jälg (imetajate puhul on tegemist tagakäpa jälgedega, v.a hallhüljes).


lauamängu ümbris

Avastan. Õin. Oskan. KEHAKAARDID
Kehakaardid annavad ülevaate organismi ehitusest ehk anatoomiast. Kaardid on kahepoolsed ja sisaldavad mängulisi kaarte inimese kokku panemiseks. Välja on toodud elundid ja mitmesugused kehaosad koos lühitutvustusega. Kehakaardid on tehtud koostöös Eesti Tervisemuuseumiga ning valmistatud Eestis.


lauamängu ümbris

Avastan. Õin. Oskan. PUTUKAKAARDID
Putukakaardid on suurepärane viis avastada putukate ja lülijalgsete maailma mitmekesisust ning pakkuda põnevust nii noorematele kui vanematele loodussõpradele. Kaardid aitavad täiendada teadmisi erinevate Eestis elavate putukaliikide kohta ja pakub mängulist viisi putukate õppimiseks. Putukakaardid on loodud ja valmistatud Eestis, koostöös entomoloogiga.


lauamängu ümbris

Avastan. Õin. Oskan. SEENEKAARDID
Kaartidel on välja toodud mõned tuntumad seened, seente kasvukohad, suurused ja kasvuaeg, mil seeni võib metsades leida. Ühel pool on pilt seene läbilõikest koos lühitutvustusega ja teisel pool on seen oma kasvukeskkonnas. Seenekaardid on tehtud koostöös Eesti Maaülikooli seentekoguga.


lauamängu ümbris

BOHNANZA "Kes uba ei külva, see kulda ei korja!"
Bohnanza on põnev kaardimäng milles 2-7 mängijat külvavad põldudele ube ning püüavad neid võimalikult suurte kasudega maha müüa. Tulusam on alati müüa korraga rohkem sama sorti ube. Tegevusi peab aga hoolikalt plaanima, sest mõnikord juhtub ka seda, et oasaagi eest ei õnnestu üldse kulda teenida.


lauamängu ümbris

CARCASSONNE
Lauamäng, kus mängijad asetavad kõrvuti ruudukujulisi kaarditükke. Iga mängu lõpuks valmib täiesti uus pilt maastikust, millel on linnad, kloostrid, teed ja põllud.


lauamängu ümbris

EESTI JALGPALL : kaasahaarav ja hariv täringupõhine lauamäng
Mäng on strateegilist mõtlemist arendav, lõbus ja hariv lauamäng. Selles mängus kaotajaid ei ole, sest lisaks mängulustile saavad kõik mängijad kasulikke teadmisi Eesti jalgpallikoondise kohta.


lauamängu ümbris

EESTI LINNUD : MEMO
Komplektis on 72 klotsi, 36 linnuliiki. Klotsidel on lindude nimed eesti, vene ja inglise keeles. Ka mängureeglid on karbis eesti, vene ja inglise keeles.


lauamängu ümbris

EESTI MÄLUMÄNG : EV 100
Eesti teemaliste küsimustega mälumäng.


lauamängu ümbris

EESTI MÄNG LASTELE 2
Mälumängul põhinev kaardimäng. Pange oma teadmised heas seltskonnas proovile, koguge punkte ja uusi tarkusi. Pakis on 55 kaarti, millel 108 põnevat eelkõige 7-12. aastatele lastele sobivat küsimust ja mängu õpetus. NB! Kasutatav ka koos lauamänguga „Eesti mäng“!


lauamängu ümbris

EESTI MÄNG : LOOMAD
Mälumängul põhinev kaardimäng. Pange oma teadmised heas seltskonnas proovile, koguge punkte ja uusi tarkusi. Pakis on 55 kaarti, millel 108 põnevat küsimust-vastust ja mängu õpetus. NB! Kasutatav ka koos lauamänguga "Eesti mäng"!


lauamängu ümbris

EESTLASTE ÜMBERILMAREISID : hariv koguperemäng
Ümber maailma reisimiseks ei pea mitte alati ise mööda meresid või maanteid ringi kihutama. Piisab, kui lugeda häid raamatuid või mängida lõbusaid mänge. „Eestlaste ümberilmareisid“ pakub mõnusat meelelahutust kogu perele. Veereta täringut ja sammu tuntud eestlastest ümbermaailmareisijate jälgedes!


lauamängu ümbris

EUROOPA REIS : sisaldab reisiteatmikku ja lauamängu
Euroopa Reis on nii lõbus ja lihtne lauamäng kui ka hariv ja huvitav entsüklopeedia, kus on põnev ja ülevaatlik info kõikide Euroopa riikide kohta ning mille koostamisele on kaasa aidanud reisieksperdid, entsüklopedistid, Eesti ülikoolide teadurid, tudengid ja paljud teised.


lauamängu ümbris

HALLI CUPS
Kiire ja lõbus koguperemäng, milles mängijate ülesandeks on reastada oma värvilised topsid esimesena kaardil näidatud värvide järjekorda. Mängija, kes ülesandega kõige kiiremini hakkama saab ja helistab esimesena kella, võidab kaardi endale. Suurepärane vahend reaktsioonikiiruse ja osavuse arendamiseks.


lauamängu ümbris

HALLI GALLI
Mängijad pööravad kordamööda mängukaarte ümber. Kui avatud kaartidel on korraga näha 5 ühesugust puuvilja, üritavad kõik mängijad vajutada kellanuppu. Mängija, kellel õnnestub esimesena kellanuppu vajutada, saab kõik maha käidud kaardid endale.


lauamängu ümbris

HEAD EESTI LIITSÕNAMÄNGUD
Liitsõnamängud on üks mõistatuste allvorme. Küsimuse vastuses on alati see sõna või sõnaosa, mida küsimuses kuuled. Igal kaardil on üks küsimus ja vastus (trükitähtedes). Nuputa ise või korralda võistlus! Võidab see, kes pakub õige või vaimukaima vastuse. Toode on valminud koostöös Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi ja folkloristika osakonnaga. Kaardipakis on liitsõnamõistatusi üle 200. Kaarte koos saatesõnaga kokku 111.


lauamängu ümbris

HEAD EESTI MUINASJUTUD : 50 muinasjuttu
Kaardipakist leiad 50 eesti muinasjuttu. Iga muinasjutt on mahutatud ühele kaardile - nii saad kiirelt kätte terve loo. Lugude juures on viited väljaannetele, kust võib leida nende pikemad versioonid. Siin on muinasjutte, kus tegutsevad nii tavalised kui imevõimetega tegelased, loomad, kes oskavad rääkida ja rumal vanapagan.


lauamängu ümbris

HEAD EESTI MÄNGUD
Kaardipakist leiate valiku mänge, mida saab mängida toas või väljas, talvel või suvel, üksi või hulgakesi. Siin leidub mänge nii noorematele kui vanematele mänguhuvilistele. Vähemtuntud mängud pakuvad avastamisrõõmu ja tuntumaid neist on taas hea meelde tuletada. Lisaks mängudele leiate kaardipakist valiku liisusalme. Neid loetakse mängude puhul, kus on vaja üks mängija teiste hulgast välja valida, määrata lugeja või püüdja, esimesena mängija jne. Igal kaardil on sümbol, mis tähistab, mitmekesi saab mängu mängida.


lauamängu ümbris

HEAD EESTI MÕISTATUSED : üle 600 mõistatuse
Eesti mõistatuste tekstid pärinevad Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivist. Kaardipakki on kogutud nelja tüüpi mõistatusi: 1. on tavalisi mõistatusi, kus on esindatud juba tuntuid häid, 2. tänapäeval väga levinud keerdküsimused ehk naljaküsimused, 3. ettearvamatud ja eesti keele ning folkloori piirimaile jäävad liitsõnamängud, 4. piltmõistatused on nagu nimigi ütleb, pildipõhised mõistatused.


lauamängu ümbris

HEAD EESTI VANASÕNAD : üle 600 vanasõna.
Leiate pakist nii vanemaid kui ka uuemaid vanasõnu headuse ja kurjuse, õige ja vale, tarkuse ja rumaluse, virkuse ja laiskuse, rääkimise ja vaikimise ning palju muu elulise kohta. Vanasõnad on jagatud nelja tüüpi ülesanneteks, mis sobivad lahendamiseks nii üksi kui ka mitmekesi. Mängulised ülesanded toovad põnevust ja nalja nii väiksemates kui ka suuremates seltskondades.


lauamängu ümbris

ILMATSALU LINNURETK
Esimene Eesti linnutemaatikaga seonduv lauamäng, mida mängides saab kiigata põnevasse tiivuliste maailma ja tutvust teha kokku 30 tuntuima Eesti linnuliigiga. Mängukomplekti kuuluvate kaardipakkide abil avastate, kuidas linnud omavahel suhtlevad, mis neid juhib kaugete maade tagant eksimatult kodu leidma või millega on seotud nende tiivakuju ja lennukaar jne. Kuna mäng koosneb erinevaist tasemeist, siis sobib see erinevas vanuses mängijaile, nii perekeskis või sõpruskonnas mängimiseks.


lauamängu ümbris

JUTUSTADES JUTUSTAMA 1
4-10-aastaste laste jutustamisoskuse arendamiseks. Komplekt sisaldab erineva keerukusega toredaid pildiseeriaid ning metoodilist juhendit. Juhendis on nõuanded seeriate kasutamiseks nii juttude mõistmise, koostamise kui ka mõtlemisoskuse arendamiseks.


lauamängu ümbris

JUTUSTADES JUTUSTAMA 2
5-10-aastaste laste jutustamisoskuse arendamiseks. Komplekt on mõeldud laste tekstiloomeoskuse arendamiseks jutugrammatika mudeli alusel. Pildiseeriatel on kujutatud õpetlikud lood, mille aines on võetud laste igapäevaelust. Lisaks on komplektis sümbolkaardid jutustamise toetamiseks ja juhend, milles soovitused kõikide jutustamise etappide kujundamiseks.


lauamängu ümbris

JUTUTÄRINGUD = RORY'S STORY CUBES
Veereta täringuid, alusta juttu esimesest sümbolist, mis silma jääb lausega "Elas kord…". Mäng annab tuhandeid erinevaid kombinatsioone ja põnevaid jutte! Jututäringud ergutavad mängijate fantaasiat, väljendusoskust. Täringud sobivad nii õppevahendiks, kui ka mõnusaks kaaslaseks reisil.


lauamängu ümbris

JÄNKU-JUSSI NUMBRIKAARDID Kaardid on abiks numbrite, geomeetriliste kujundite, tehete ja kella õppimisel. Kaardipakil asuv QR kood avab nutiseadmes numbrilugude multikad. Kaartide teisel poolel on värviline illustratsioon numbriraamatust, mis vastab selle numbri põhjal kirjutatud loole.


lauamängu ümbris

JÄNKU-JUSSI OHUTUSKAARDID
Jänku-Jussi ohutuskaartidel on 45 ohtu ennetavat trükitähtedega lauset koos illustreeriva pildiga. Kaardid jagunevad: 8 veeohutusest, 9 liiklusohutusest, 9 tuleohutusest, 9 elektriohutusest, 8 koduohutusest ja 2 internetiohutusest. Kaartide tagaküljed on illustreeritud vastavalt kaardi sisule.


lauamängu ümbris

JÄNKU-JUSSI TÄHEKAARDID
Komplektis on 45 kaarti: 32 tükki on tähe ja piltsõnaga tähestikukaardid ja 8 peal on Jänku-Jussi multikategelaste pildid. Kaardid on abiks tähestiku õppimisel. Kaardipakil asuv QR kood avab nutiseadmes tähelugude multikad.


lauamängu ümbris

KASSIKÄPP = КОТОЛАПКА
Kassikäpp on põnev mäng lastele, mis arendab tähelepanelikkust, keskendumisvõimet ja reaktsioonikiirust. Mängijad peavad aitama kassipojal arvata, millisele objektile liblikas järgmisena maandub.


lauamängu ümbris

KAS TEAD? Üle 100 küsimuse ja vastuse 5-6 aastastele
Köidetud kaardipakk üle 100 küsimuse ja vastusega pakub lõbusat ja huvitavat meelelahutust. Siin saab õppida loendamist ja lugemist, harjutada tähelepanu ning panna oma teadmised proovile. Küsi ja vasta ise või mängi koos sõbraga viktoriini!


lauamängu ümbris

KAS TEAD? Üle 100 küsimuse ja vastuse 7-8 aastastele
Köidetud kaardipakk üle 100 küsimuse ja vastusega pakub lõbusat ja huvitavat meelelahutust. Siin saab harjutada tähelepanu ja loogikat ning panna oma teadmised proovile ajaloos, geograafias, loodusloos, matemaatikas ning keeles ja kirjanduses. Küsi ja vasta ise või mängi koos sõbraga viktoriini!


lauamängu ümbris

KAS TEAD? LOOMAD
Mängulised lehvikukujulised kaardid enam kui 200 küsimuse ja vastusega loomade elu kohta annavad võimaluse avastada, õppida, mängida ja lõbutseda, arendades samal ajal lapse vaimseid võimeid, mälu ja loogikat.


lauamängu ümbris

KAS TEAD? TUNDED
Mängulised lehvikukujulised kaardid enam kui 200 illustreeritud küsimuse ja vastusega tunnete ja nende olulisuse kohta annavad võimaluse avastada, õppida, mängida ja lõbutseda, arendades samal ajal lapse vaimseid võimeid, mälu ja loogikat.


lauamängu ümbris

KEELEKÄRG 1, 2, 3, 4
Kärjekaardid jaotatakse võrdselt. Üks mängijatest asetab lauale esimese kaardi. Selle ümber hakatakse laduma järgmisi kärje kaarte. Igale kaardi küljel olevale eestikeelsele sõnale vastab ingliskeelne sõna. Üksteise kõrvale asetatuna moodustavad kaardid kärje. Mängu käigus kinnistub sõnavara ning õpitakse uusi sõnu.


lauamängu ümbris

KELLEKS TAHAD SAADA?
Need lõbusate piltidega kaardid tutvustavad sulle erinevaid ameteid.


lauamängu ümbris

KES KEDA SÖÖB?
Kaardimäng toitumisahelatest Eesti metsades. Mängijad moodustavad kaartidega mängulauale toitumisahelaid, jahivad ja söövad metsas toitu ning konkureerivad üksteisega parimate palade pärast.


lauamängu ümbris

KES ON KUUSIKU KUNINGAS
Mõistatuste doomino on lõbus ja hariv kogu pere õppemäng, mis rikastab lapse sõnavara ja arendab fantaasiat. Mäng on huvitav nii lasteaialapsele kui täiskasvanule.


lauamängu ümbris

KLIIMAKOOL
Mängijad saavad teada, milline on meie igapäevategevuste jalajälg. Mäng viib kindlasti elavate arutelude ja avastushetkedeni. Üks mänguring võtab aega umbes 15 minutit ning korraga saavad mängida kaks või rohkem üle 12-aastast mängijat. Mängus on kasutatud Rootsi Chalmersi Tehnikaülikooli teadlaste süsinukujalajälje arvutusi. Kliimakooli mängu on eesti keeles välja andnud MTÜ Mondo.


lauamängu ümbris

KUS MA OLEN?
Mängu peategelased koer Pontu ja kass Miisu õpetavad lastele sõnu, mis tähistavad ruumilisi suhteid ja vastavad küsimusele Kus? Näiteks all, peal, taga, vasakul, vahel jne. Mängu on võimalik mängida kas loomapiltide või sõnade järgi. Soovituslik vanus: 1-4


lauamängu ümbris

LASTE MÄLUMÄNGUDOOMINO
Mis loom on nahksarvedega põder? Mis linnast on pärit martsipan? Millal leiutati tolmuimeja? Seda ja veel palju muud põnevat saad teada mälumängudoominot mängides. Siit leiad kokku 1000 küsimust 10 teemal: ajalugu, inimesed, loodus, maateadus, arvuti ja muu tehnika, meelelahutus, sport, Eesti, kultuur ja varia.


lauamängu ümbris

LAUSETE LÕPETAMISE KAARDID
Lause lõpetamise kaardid on loovad, paindlikud ja mängulised abivahendid lapsega kontakti saavutamiseks ning eneseväljenduse toetamiseks nii lapsevanematele kui ka lastega töötavatele spetsialistidele. Kaardipakis on 60 lõpetamata lausega kaarti. Kaardid on mõeldud kasutamiseks koos lastega alates 5. eluaastast.


lauamängu ümbris

LEPATRIINUDOMINOO
Mängu kaudu õpib laps loendamist, võrdlemist, mõisteid "parem-vasak", "paar" ja treenib mälu ning tähelepanu. Mäng arendab silma ja käe koostööd, mõtlemist, nutikust, terviku tajumist.


lauamängu ümbris

LIIKLUSDOMINOO
Mäng aitab tutvuda liiklusmärkidega. Doominot saab mängida kas tavapäraselt või liiklusmärkidega. Mäng on mõeldud lasteaedadele. Transpordiamet.


lauamängu ümbris

LIIKLUSMEMORIIN
Õpetlik ja mälu arendav lauamäng liiklusohutuse teemal. Mängukaardid jagunevad kahe teema vahel – liiklusolukorrad ja liiklusmärgid. Mängijate arv 2–8.


lauamängu ümbris

LOOMAMOSAIIK 1, 2
Loomamosaiiki mängitakse nagu tavalist mosaiikmängu. Otsides kokku sobivaid kaarte, õpib laps mängu kaudu tundma loomi. Abiks on taustavärv. Iga looma kohta on komplektis neli kaarti: pea, saba, esi- ja tagajalad. Kui panna mosaiik kokku valesti, saab moodustada vahvaid fantaasialoomi.


lauamängu ümbris

LOOMAMÄNG
Kogu pere kaardimäng, mis õpetab tundma Eestis enim levinud imetajaid. Pakis on kaardid 36 looma kohta, igal kaardil on lisaks looma pildile ka info selle looma kohta: pikkus, kaal, elupaik, toit, poegade arv, eluiga, huvitav fakt. Mängimiseks on vaja vähemalt kahte osalejat. Ühe kaardipakiga saab mängida nelja erinevat mängu.


lauamängu ümbris

LOTTE DOOMINO
Klassikaline doominomäng, loto ja mälutreeniv memoriin lastele tuttava tegelasega.

lauamängu ümbris

LOTTE LOTO

lauamängu ümbris

LOTTE MEMORY

 

 


lauamängu ümbris

LUSTAKAD LAUSED
Karp sisaldab 98 kaarti ja raamatut mängudega, mis arendavad lugemis-, jutustamis- ja nuputamisoskust, tähelepanu, mälu ja kujutlusvõimet.
Mõistete täpne kasutamine, rikas sõnavara ja keeleline nutikus loovad eelduse koolis hästi hakkama saamiseks, seetõttu on keeleõppe-mängud varases lapseeas olulise tähtsusega.


lauamängu ümbris

MAAILMA RIIGID
Põnev õppemäng "Maailma riigid" teeb need faktid sulle kiiresti selgeks! Mängus 217 kaarti kõikide maailma riikide kohta. Kaardid on pakkidesse jagatud maailmajagude kaupa, seega saab pidada eraldi näiteks Euroopa või Aafrika teemalisi kaardilahinguid. Kaarte saab mängida nii kahekesi kui suurema seltskonnaga. Võita võib nii õnne kui teadmistega, sest valida on erinevate mängureeglite vahel.


lauamängu ümbris

MAAILM MINU ÜMBER. Mängi ja õpi!
26 kahepoolset kaarti õpetavad mängulise tegevuse kaudu värve ja arve ning tutvustavad maailma meie ümber. Kaartidel saab loendada asju, otsida erinevusi, arvutada kümne piires, leida teistest erinev asi, lugeda trükitähtedes sõnu ning teha palju muud huvitavat.


lauamängu ümbris

MARTA VARBAD : õppekaardid
"Marta varbaid" saab mängida mitut moodi. Ühest küljest on need mängud mõeldud neile, kes veel tähti ei tunne ja kaartide abil tähti tundma õpivad, sest igale kaardile on suurtähtedega kirjutatud, mis pildil on. Kõik need mängud toetavad tähtede ja sõnade selgeks saamist, sõnamälu abil lugema õppimist, aga sobivad ka lastele, kes juba oskavad lugeda.


lauamängu ümbris

MATK MÖÖDA TULETORNE
Lauamäng pere ja sõpradega mängimiseks. Raamatu "Matk mööda tuletorne" peategelane matkab koos Mamma, koer Jossi ja kass Jupiga mööda Eestimaa tuletorne. Sina saad lauamängu mängides olla kas matkasell, Mamma, koer või kass ja matkata mängides.


lauamängu ümbris

MEMO EESTI = Эстония = Estonia
Eesti teemaline mälumäng. Koosneb 25 suurepärasest fotost ja kõiki objekte kirjeldav brošüür.


lauamängu ümbris

MEMORIIN. LINNUD
Mängi memoriini ning õpi tundma 20 lindu ja nende sulgi. Mänguga on kaasas väike linnuraamat, kust võid iga liigi kohta nii mõndagi huvitavat teada saada.


lauamängu ümbris

MEMORIIN. LOOMAD
Mängi lõbusat ja lihtsat memoriini ning saa tuttavaks 26 loomaga. Mänguga on kaasas väike raamat, kust võid iga looma, linnu või kala kohta midagi huvitavat teada saada.


lauamängu ümbris

MEMORIIN. PUUD
Mängi memoriini ning õpi tundma 20 puud ja nende vilju. Mänguga on kaasas väike puuraamat, kust võid iga liigi kohta nii mõndagi huvitavat teada saada.


lauamängu ümbris

MIDA MEEMI?
2 või enam sõpra ja istu laua taha. See on hea viis tutvuda lähedal asuvate inimestega.


lauamängu ümbris

lauamängu ümbris

MIDRIMÄNG AASTAAJAD - KEVAD, TALV
Elus tuleb meil ette olukordi, millal tuleb oodata oma järjekorda, arvestada kehtivaid reegleid, tuleb lahendada ootamatuid olukordi, olla vapper, kiire ja tähelepanelik, teha kaaslastega koostööd, näidata üles nutikust, olla seltskondlik hing, tunda ümbritsevat elu, olla kaastundlik, aidata teisi, innustada ja rõõmustada sõbra edu üle.


lauamängu ümbris

MISSUGUNE KOER EI HAUGU? : mõistatuste doomino
See on lõbus ja hariv kogu pere õppemäng, mis rikastab lapse sõnavara ja arendab fantaasiat.


lauamängu ümbris

MUST JA VALGE?
Vastandite doomino "Must ja valge" iga mängukaardi paremal pool on sõnapaar, millele tuleb leida vastand. Kaardid tuleb asetada ritta nii, et vastandite sõnapaarid oleksid kõrvuti. See on lõbus ja hariv kogu pere õppemäng, mis rikastab lapse sõnavara ja arendab fantaasiat.


lauamängu ümbris

MUST KASS. KASSID-KOERAD : kaardimäng
Klassikaline kaardimäng koerte ja kassidega: kogu paare ja püüa vältida musta kassi kaarti. Meeleolukate ja stiilsete piltidega kaardipakiga saab mängida ka memoriini.


lauamängu ümbris

MUST KÄRBSESEEN
Vahva ja hariv õppemäng, mis õpetab Eestis enim levinud söögi- ja mürkseeni tundma. Igal kaardipaaril on ühel seene pilt ja teisel info selle seene kohta (kasvukoht, esinemisaeg, söödavus ja kasutamine). Mängu käigus tuleb leida kaardipaare ning seeni teistele mängijatele tutvustada. Selle lihtsa, aga vajaliku koguperemängu mängimiseks on vaja vähemalt kahte osalejat.


lauamängu ümbris

MUST PEETER
Leia kaardipaarid, kuid vaata ette, et Musta Peeteri kaart ei jääks sulle kätte!


lauamängu ümbris

MUST RONK
Mängu kaudu õpib laps nimetama Eestis pesitsevaid, tuntumaid, erineva elupaiga- ja viisiga linde ning kirjeldama nende välimust. Ühe kaardipakiga saab mängida mitu erinevat mängu.


lauamängu ümbris

MÕISTATUSTE DOOMINO
Vahva ja hariv õppemäng, mis aitab selles lastele meelepärases rahvaluule lühivormis paremini orienteeruda ning rikastab lapse fantaasiat. Mängus on 38 mõistatust koos vastustega. Mängu mängimiseks on mitu varianti, nii on mäng huvitav lasteaialapse kui täiskasvanu jaoks. Mängida saab üksi, kahekesi või rühmaga.


lauamängu ümbris

MÄLUMÄNGUDOOMINO : 1000 huvitavat küsimust, 10 tähtsat teemat
Uus versioon populaarsest Eesti koguperemängust “Mälumängudoomino” ühendab klassikalise doomino ja hariva mälumängu. Pere pisemad saavad doominoklotse kokku laduda, suuremad aga vastata tuhandele küsimusele kümnel teemal. Need on ajalugu, inimesed, loodus, geograafia, teadus ja tehnika, meelelahutus, sport, Eesti, kultuur, varia. Küsimused on koostanud Eesti tippmälumängurid ning iga vastusega kaasneb põnev ja hariv lisainfo.


lauamängu ümbris

MÜRAKARU : väljendite doomino
See on vahva ja hariv õppemäng, mis rikastab lapse sõnavara ning aitab selles rahvaluule lühivormis paremini orienteeruda.


lauamängu ümbris

NIPITIRI
3–5. aastastele lastele mõeldud õppemäng sisaldab ülesandeid kujundite, värvide ja numbrite tundmaõppimiseks, samuti paarilise leidmise ülesandeid. Mängus on 30 ülesandelehte plastikkarbis. Igal lehel on kahes reas pildid, mis tuleb omavahel värviliste raamide abil kokku sobitada. Õiget vastust saab kohe kontrollida.


lauamängu ümbris

NUMBRID MÄNGU
Õppemäng 4–7-aastastele lastele. Mäng arendab lapse mälu ja tähelepanu, aitab treenida käe ja silma koostööd, tutvustab tähti ja numbreid.


lauamängu ümbris

NUPU ÕPPEKAARDID : Eesti köögi- ja juurviljad
Õppekaardid erinevate Eestis kasvatatavate ja levinumate köögi-ja juurviljade tundmaõppimiseks. Kaartide esiküljel on pilt taime söödavast osast ja liiginimi. Tagaküljel on taime kohta käiv informatsioon.


lauamängu ümbris

NUPU ÕPPEKAARDID : Eesti linnud
Õppekaardid erinevate Eestis pesitsevate lindude tundmaõppimiseks. Kaartide esiküljel on linnu pilt ja liiginimi. Tagaküljel on linnu kohta käiv informatsioon ning QR-koodiga viide linnuhäälele.


lauamängu ümbris

NUPU ÕPPEKAARDID : Eesti putukad
Õppekaardid erinevate Eestis elavate putukate tundmaõppimiseks. Kaartide esiküljel on putuka pilt ja liiginimi. Tagaküljel on putuka kohta käiv informatsioon.


lauamängu ümbris

NUPU ÕPPEKAARDID : Eesti marjad ja puuviljad
Õppekaardid Eestis kasvavate marjade ja puuviljade tundmaõppimiseks. Kaartide esiküljel on vilja pilt koos nimega. Tagaküljel on taime ja selle vilja kohta käiv informatsioon.


lauamängu ümbris

NUPU ÕPPEKAARDID : Eesti metsloomad
Õppekaardid Eestis paiknevate metsloomade tundmaõppimiseks. Kaartidega on võimalik mängida ka mängu "Kogu kaarte", et loomad ja nende kohta käiv infomatsioon kiiremini selgeks saaksid.


lauamängu ümbris

NUPU ÕPPEKAARDID : Eesti puud
Õppekaardid Eestis kasvavate puuliikide tundmaõppimiseks. Kaartide esiküljel on pildid puust, lehest ja viljast ning liiginimi. Tagaküljel on puu kohta käiv informatsioon.


lauamängu ümbris

NUPU ÕPPEKAARDID : Eesti seened
Õppekaardid erinevate Eestis kasvavate seente tundmaõppimiseks. Kaartide esiküljel on seene pilt ja liiginimi. Tagaküljel on seene kohta käiv informatsioon.


lauamängu ümbris

NUPU ÕPPEKAARDID : Eesti talu- ja koduloomad
Õppekaardid erinevate Eestis peetavate talu- ja koduloomade tundmaõppimiseks. Kaartide esiküljel on looma pilt ja liiginimi. Tagaküljel on looma kohta käiv informatsioon.


lauamängu ümbris

NUTIMÄNG
Nutimängu ülesanded sobivad lahendamiseks 4–5-aastastele lastele. Igal lehel on kolm erinevaid teadmisi ja oskusi nõudvat ülesannet, mille vastust saab kontrollida järgmiselt lehelt. Nutimängu küsimused ja ülesanded tuginevad koolieelse lasteasutuse riiklikule õppekavale.


lauamängu ümbris

NÕIUTUD TORN = The enchanted tower
Maagiline lauamäng, milles mängijad ühendavad oma jõud, et leida üles kuldvõtmeke, mis päästab kauni printsessi lossitornist.


lauamängu ümbris

NÜÜD ON MINU KORD
72-leheküljeline suures formaadis ning spiraalköites mängude komplekt sisaldab õppimismänge põhikooli matemaatika õpetamiseks.


lauamängu ümbris

OH SEDA K-I!
Mõne lapse kõnesse tuleb K ruttu, teisel aga tuleb sellega rohkem vaeva näha – et kass ei kõlaks kui tass, konn kui tonn ning komm hoopiski pomm. Selleks, et õige häälduse harjutamine kulgeks lõbusalt, on loodud harjutusvara, mis sisaldab 30 toredat mängu ja töölehte k-hääliku õige häälduse kujundamiseks.


lauamängu ümbris

OM NOM NOM
Kes on kelle saak? Trumpa vastased üle, käi röövloomade kaarte ja vaata, et sind ennast kinni ei püütaks! Mängijatel on käes röövloomad (kaardid) ja mängulaudadel on nende saak (täringud). Saagi söömine annab võidupunkte, aga mängida tuleb kavalalt ja targalt, sest muidu langevad sinu röövloomad ise teiste mängijate saagiks.


lauamängu ümbris

PILDIPILLERKAAR
Mängujuhend annab näpunäiteid ja ideid 16 mängu läbiviimiseks. Pildipillerkaare mängudes on ühendatud liikumine, mäng ja õppimine. Mängud on mõeldud 6–16 mängijale, mistõttu saab neid edukalt rakendada lasteaias, koolis ja kodustelgi pidudel. Lisaks sobivad pildikaardid ilmestama üldisemat õppetegevust ning on abiks eesti keele õpetamisel.


lauamängu ümbris

PIME KANA LEIAB TERA : vanasõnade doomino
Mäng on lõbus ja hariv kogu pere õppemäng, mis rikastab lapse sõnavara ja aitab selles rahvaluule lühivormis paremini orienteeruda.


lauamängu ümbris

PIRATES OF THE CARIBBEAN AT WORLDS END
Kaartimäng Cariibimere piraatite filmi tegelastega.


lauamängu ümbris

PIRNID = ГРУШI НА ВЕРБI
Hariv mäng lastele mälu, tähelepanelikkuse ja loogika treenimiseks. Karbist leiab 54 pilti, mille ühel küljel on joonistatud marjad, puu- ja juurviljad, teisel pool nende ukraina keeles nimi. On võimalik välja mõelda erinevaid mänguvõimalusi: kiiruse, lugemiseks ja meeldejätmiseks jne.


lauamängu ümbris

PUSLED
Erinevad puzled kuni 60 tükini nii Peppast, masinatest, aiandusest jne

lauamängu ümbris

AASTAAJAD

lauamängu ümbris

PIPARKOOGIMEELEOLU : "Пряничное настроение" : pusle

lauamängu ümbris

AIANDUSPUSLE

lauamängu ümbris

TULETÕRJUJATE PUSLE

lauamängu ümbris

TRANSPORDI PUSLE


lauamängu ümbris

REIS ÜMBER SÖÖGILAUA
Mängus on kokku 1200 küsimust koos selgitustega, jaotatult kolme raskusastme vahel. Mängida saad kahel erineval mängulaual – nii, kuidas parasjagu tuju on.Lisaks mängulustile saad märkamatult uusi teadmisi toitude nimetustest, päritolust, valmistamisest, toitainelisest koostisest, toidu- ja toitumissoovitustest, Eesti ja teiste maade toitudest, toidu ohutusest ja paljust muust toiduga seonduvast.


lauamängu ümbris

SARNASE KÕLAGA SÕNAD
Lugemis- ja õigekirjaoskust arendav doomino I ja II raskusaste. Õppemäng, mis arendab häälikute ja häälikupikkuste kuulamis- ning eristamisoskust, kujundab esmast häälikanalüüsioskust, mis on eelduseks lugemisele ja kirjutamisele, rikastab sõnavara, arendab tähelepanu ning taju, õpetab koostööoskust ja toetab õigekirja kujunemist.


lauamängu ümbris

SEE ON MINU LUGU
Kaardid võimaldavad mänguliselt avada teemat ja arendada vestlust lapsega tema päritolust ja minevikust. Tegelikult sobivad kaardid kõigile, kes soovivad üksteist rohkem tundma õppida: pereliikmed, sugulased, töökaaslased, sõbrad, trennikaaslased.


lauamängu ümbris

SEITSE PEREKONDA. LOOMAD : kaardimäng
Maailmas laialt tuntud kaardimängus tuleb kaaslastega kaarte vahetades kokku koguda seitse viieliikmelist perekonda.


lauamängu ümbris

SINU TEE PIIMAÄRISSE
Mängu eesmärk on koguda enda kätte kõik ühte värvi piimatootmiskaardid, neid on 9. Igal kaardil on ühele küljele märgitud kaardi väärtus ning teisel küljel on piimatootmisega seotud nimetus koos kirjeldusega.


lauamängu ümbris

SMUUTI : teistmoodi memoriin
See on hoopis teistsugune memoriin! Mängu võitmiseks pead leidma kaks kaarti, mis omavahel ei sobi. Mängu eesmärk on vabaneda võimalikult kiiresti kõigist oma kaartidest. Marjade ja puuviljade segu alaku!


lauamängu ümbris

SÕBRALIK KAASLANE
Mäng toetab "Kiusamisest vaba lasteaed" metoodika rakendamist. Mänguväljakul on 9 situatsioonipilti, milledel on kujutatud laste seas ettetulevaid olukordi (karjumine, kaaslase abistamine, tülitsemine, kaaslase tõrjumine jne), 6 üksikpilti tundeid puudutavate küsimustega ja 12 ülesannet / küsimust / tegevust. Mäng võimaldab arutleda võimalike põhjuste üle - miks kiusamisolukorrad tekivad, võimaldab rääkida oma tunnetest, arendab sõnavara erinevate tunnete kirjeldamisel, toetab loendamisoskust, on abiks kõikidele lastega tegelevatele täiskasvanutele.


lauamängu ümbris

SÕSARSÕNA-NIMISÕNAD : Mängude ja kaartide kogumik sünonüümidega
Kogumiku toredad piilujatega sõnakaardid, lihtsad, osaliselt ka naljakad mängud. Koos lapsega mängides võivad ka täiskasvanud avastada, et nendegi sõnavara võib täieneda. Keelekasutuse mitmekülgne arendamine on kasulik ja vajalik ning mida varasemas eas, seda parem.


lauamängu ümbris

TARK MEES TASKUS 1, 2
Kas tead N-tähega algavat lindu? Aga spordiala, sõiduvahendit või kööginõu? Paku esimesena sõna, mis algab nõutud tähega ning vastab teemale. Lase oma tark mees taskust välja, sest iga pakkumine loeb!


lauamängu ümbris

TARK PIIMAMEES TASKUS
lõbus piimateemaline kaardimäng lastele. Sarnane Tark Mees Taskus ja Tark Laps Taskus mängudele. Ühel pool kaarti on piimateemalised pildid – teisel pool tähed.


lauamängu ümbris

TROLLIST TARGEM
Rahvusraamatukogu spetsialistide poolt meediapädevuste arendamiseks loodud kaardimäng.


lauamängu ümbris

TSIRKUS
Klassikaline täringumäng kogu perele kus tuleb seigelda tsikuse atraktsioonidel.


lauamängu ümbris

TUGEVATE TUNNETEGA TOIMETULEKU KAARDID
See kaardipakk on kui köitmata raamat, milles on tutvustatud 32 tugevate tunnetega toimetulekustrateegiat ja mängujuhised, kuidas rahunemisvõtteid lastele õpetada. Kaartide pildiga pool on mõeldud ennekõike lapse jaoks ja teisel küljel olev strateegia tutvustus täiskasvanule. Illustratsioone saab kasutada visuaalse signaalina, et tuletada lapsele meelde konkreetse võtte kasutamise võimalust.


lauamängu ümbris

TÄHED MÄNGU
Mängul on kaks varianti. Mäng arendab lapse mälu ja tähelepanu, aitab treenida käe ja silma koostööd, tutvustab tähti, sõnu ja köögivilju.


lauamängu ümbris

TÄHED RITTA!
Mäng koosneb doominoklotsidel piltidest ja tähtedest, mis omavahel kokku sobitatakse. See koosluses muudab mängu värvikaks, kaasahaaravaks ja laste jaoks huvitavamaks ning tänu klotsidel kolme erineva värviga märgitud tähtedele (kaas-,täis- ja sulghäälikud) saavad selgeks häälikurühmadki. Õpilasfirma Stellar


lauamängu ümbris

TÄHEKAARDID
Eestikeelsete tähtede selgeks õppimist soodustavad mängukaardid.


lauamängu ümbris

TÄHESTIKUMÄNG
Kas tunned tähte E, kuidas susiseb S või mis sõnas leidub täht K? Veereta täringut, liiguta nuppe mängulaual ja lahenda ülesandeid! Iga õnnestunud soorituse eest saad punktimärgi. Kui kõik märgid on kasutatud, mäng lõpeb. Neid kõige rohkem kogunud mängija on võitja!


lauamängu ümbris

TÄHETUND
Kaardikomplekt kujutab endast metafoorsete liitsõnade äraarvamise mängu. Mõlemas pakis on 75 kaarti. Igaühel neist on ülekantud tähendusega liitsõna, näiteks täht + tund = tähetund, mis on metafoor elu kõrghetke kohta. Mängu eesmärk on seletada kaaslastele liitsõna tähendust, ilma et sõna ennast mainitaks. Mängimiseks on mitu võimalust.


lauamängu ümbris

VANASÕNADE DOOMINO
Vahva ja hariv õppemäng, mis rikastab lapse sõnavara ning aitab selles rahvaluule lühivormis paremini orienteeruda. Mängus on 38 vanasõna koos seletustega. Mängu mängimiseks on mitu varianti, nii on mäng huvitav nii lasteaialapse kui täiskasvanu jaoks. Mängida saab üksi, kahekesi või rühmaga. Mängukaartide tagaküljed moodustavad pusle.


lauamängu ümbris

VASTANDSÕNAD - TEGUSÕNAD
Vastandsõnu on vahva otsida ja leida! Põnevate tegelastega sõnakaardid aitavad sellele hoogsalt kaasa, lisaks on kaarte tore ja lõbus rühmitada vastavalt tegelaste välimusele.
Antud kogumik täiendab sarja ARMASTAME EESTI KEELT, milles on varem ilmunud "Sõsarsõna-nimisõnad", "Sõsarsõna-tegusõnad" ja "Sõsarsõna-omadussõnad".


lauamängu ümbris

VEREIMEJATE KANTS - Kõige kõhedam lauamäng
Inimkond on ohus. Halli kantsi müüride taha on end sisse seadnud vereimejad. Juba sajandeid on see jõle jõuk eesotsas võika pealikuga inimesi hirmu all hoidnud. Nüüd on inimeste mõõt täis - neli vapramat asuvad teele, et koletised oma kiiruse, täpsuse ja jõuga hävitada. Vampiiride juhi tapmiseks ja vereimejate kantsi vallutamiseks peavad inimesed läbima ohtliku teekonna sünges lanes, võideldes libahuntide, kooljate ja iga hetkega tugevamaks muutuvate vampiiridega. Üks on kindel - veri hakkab lendama…


lauamängu ümbris

VÕLUMETS
Loo lustakatest kaartidest lõpmatuid maastikke. Võlumets on strateegiamäng, mis nõuab tähelepanu ja loendamisoskust.


lauamängu ümbris

VÄIKE KELLAKOHVER
See väike pappkohver on kui üks tõeline aardelaegas, sest selles on peidus palju erinevaid asju: 96 kellakaarti ja 30 lk. mängude käsiraamat, mis annab üksikasjalikke juhiseid 15 erineva õppe-ja ajaviitemängu kohta. Mänge on erinevaid liike - kellatundmismänge, ladumis- ja rühmitamismänge, jutustamismänge, mälumänge, kuulamis- ja mõistatamismänge, loovmänge, ning neid leidub erinevatele vanuserühmadele alates päris pisikestest kuni täiskasvanuteni välja.


lauamängu ümbris

VÄIKE MUTT JA TA SÕBRAD
Papist raamatus on väikese muti ja ta sõprade pildid, mille juurde on kirjutatud loomanimi nii eesti kui inglise keeles. Raamatu juurde kuuluvad paarideks jagunevad sõnakaardid (64tk.), millel on samuti loomakeste pildid ja nende nimed eesti või inglise keeles (koos hääldusega). Sõnakaartide abil saab õppida tundma erinevaid loomi ja esimesi ingliskeelseid sõnu; harjutada lugemist ja kirjutamist; treenida mälu, tähelepanu ja keskendumisvõimet.


lauamängu ümbris

VÄIKE NUMBRIKOHVER
Numbrikohvri mängud on põnevaks vahelduseks nii koolis matemaatikatunnis korrutustabeli jms. õppimisel, lasteaias numbrite ja arvude selgeks saamisel, kui kodus või lastepeol toredaks ajaveetmiseks, ehk, nagu ütlevad kohvril olevad kaks deviisi: Arvutamine - see on ju imelihtne! ja Hea tuju ja oskused käsikäes!


lauamängu ümbris

VÄIKE SÕBRAKE, PUNANE KÕHUKE? mõistatuste doomino
See on lõbus ja hariv kogu pere õppemäng, mis rikastab lapse sõnavara ja arendab fantaasiat. Mäng on huvitav nii lasteaialapsele kui täiskasvanule.


lauamängu ümbris

VÄIKE TAIBU ÕPIB AMETEID
Kaardipakis kirjeldatakse tegelaskuju, töövahendite ja omadussõnade kaudu 25 erinevat ametit. Mäng arendab lapse loogilist mõtlemist, lugemisoskust ja käelist tegevust. Kelleks sina tahad saada? Vali endale meelepärane amet!


lauamängu ümbris

VÄRVIMEMORIIN
Värvimemoriin sisaldab 30 kaarti ehk 15 paari. Nende õppekaartide abil õpib laps värve tundma, arendama mälu ja loogikat. Näita lapsele ühel kaardil olevat eset, näiteks saapapaari. Siin aitab õiget paarilist leida samas asendis kaelkirjak. Soovituslik vanus: 1-4


lauamängu ümbris

VÄRVITIKUD
Värvitikud on nutikas strateegia-, tähelepanu- ja õnnemäng. Asetage oma mängukaart lauale ühe või mitme kaardi kõrvale, ühendades sama värvi tikud. Mida rohkem eri värvi tikke ühendate, seda rohkem tikukomplekte võidate.


lauamängu ümbris

ÕPIME MÄNGIDES! Minu tunded.
Raamatu, memoriini ja puslerongi abil harjume tajuma erinevaid tundeid. Tajuelemendid raamatus, puslel ja memoriinikaardil on identsed - nii on need lapse jaoks kergesti eristatavad ja lihtsamini meeldejäävad. Papiraamat koos lisamaterjaliga.


lauamängu ümbris

ÕPIME MÄNGIDES! 1-2-3 rong.
Hariv raamat, mis õpetab numbreid ühest kümneni. Lõbusad värvilised pildid on pilkupüüdvad ja inspireerivad. Raamat õpetab tundma hulga ning arvu ja numbri vahelisi seoseid. Tutvustab lapsele esimest matemaatilist sõnavara. Papiraamat koos lisamaterjaliga.


lauamängu ümbris

ÕPIN SEADMA EESMÄRKE 1-2-3 rong.
Kaardid on heaks tööriistaks õpetajale nii lasteaias kui ka koolis. Kaardi ühel küljel on üks eesmärk, mille laps saab endale seada. Eesmärgi saab valida klassile/grupile ühiselt või ka individuaalselt, paarile, rühmale. Kindlasti on oluline, et seatud eesmärgi juurde tullakse tegevuse lõpus tagasi. Kaartide teine pool annab õpetajale tegevuste juhtimisel mitmeid võimalusi õpilasi suunata tegutsema paaris või rühmas.


lauamängu ümbris

ÕPIME TUNDMA EUROOPA RIIKIDE LIPPE
Mängides õpitakse tundma erinevate Euroopa riikide lippe ja nimesid. Veeretades täringuid, peab mängija leidma lipu, millel esinevad täringutel näidatud värvid ja asetama selle õigele kohale värvikireval Euroopa kaardil. Mängulaua lippudega katmine on kui pusle kokkupanek - iga lipuplaat sobib vaid ühele kohale.


lauamängu ümbris

ÕPIME TUNDMA TOIDUAINEID
Lõbus ja õpetlik lauamäng, kus laps õpib tundma erinevaid toiduainete rühmi. Et olla selles mängus edukas, on vaja veidi õnne ja järeldusoskust. Hea mälu on kindlasti abiks, et täita oma kogumisalus taldrikutega millel on erinevad toidud. Sool läheb ühte ritta maitseainetega, õun puuviljadega, jogurt aga piimasaadustega.Kui vastasmängija pöörab ümber Sulle sobiva toidutaldriku, püüa meelde jätta, kus see oli. Ehk leiad selle üles oma mängukorra ajal?


lauamängu ümbris

ÕPIME TUNDMA TÄHTI JA SÕNU
Sisaldab 4 vahvat mängu:
MUMMI TÄHEMÄNG Koos mesilase Mummiga õpib laps samm- sammult moodustama lihtsamaid sõnu.
ABC USSIKE: Õpi selgeks tähestik, pannes tähed õigesse järjekorda.
SÕNARALLI: Moodusta 2 minutiga nii palju sõnu kui võimalik, kasutades 10 täheplaadikest.
PIIP!: Mängijad võtavad kotikesest tähti ja püüavad nii kiiresti kui võimalik moodustada 3 või enama tähega sõnu.


lauamängu ümbris

X-TILES
Kogupere põnev strateegiamäng! Need klotsid ei ole tavalised! Keera ja pööra neid ning püüa enne teisi mängijaid neist lahti saada!Ürita oma klotsidest lahti saada, ühildades nendel olevad servavärvid juba laual olevate klotside omadega! Kui asetad esimesena viimase klotsi, saad lisapunkte igast värvist, mis ühildusid teiste klotsidega. See ainulaadne lauamäng pakub põnevaid väljakutseid igal tasemel mängijaile!

Karlova-Ropka raamatukogu

lauamängu ümbris

16 KONNA
Osavusmäng. Vajuta konna saba peale ning konna hüppab üles. Püüa konnad ämbrisse hüpitada! Sobilik vanus: 3+.


lauamängu ümbris

5 SEKUNDIT
Mäng, milles võivad määravaks saada kiirus, teadmised, kuid ka kavalus. Nimeta viie sekundi jooksul kolm koeratõugu! Ära karda öelda isegi siis, kui pole päris kindel, kas selline tõug on olemas, sest sekundid tiksuvad halastamatult edasi. Aeg! Mängijate arv: 3-6 Soovituslik vanus: 8+


lauamängu ümbris

50 TEADUSKATSET ÕUES JA TOAS
Tegevuskaardid, mille abil saab teada, kuidas meisterdada soolakristalle, praadida päikesepaistel muna ning palju muudki põnevat. Samm-sammult on kirjeldatud, mida katseks vaja läheb ning kuidas see läbi viia.


mängukaartide pakk

ABC TÄHEKAARDID : olen nutikas
Komplektis on iga tähe kohta kaks kaarti – ühel suur ja teisel väike tähekuju. Üks suur ja ilus pilt jaguneb pooleks kahe kaardi peale. See võimaldab mängida tähekaartidega erinevaid mänge ja selliselt tähed selgeks saada.


lauamängu ümbris

ACTIVITY: KRAZY KRITZEL
Aliase sarnane mäng, milles kirjeldamise asemel tuleb ese hoopis joonistada oma laubale asetatud tahvlikesele. Naerupursked on garanteeritud, kuid arendab ka loovust, sõnade ja tähenduste seostamist.


lauamängu ümbris

ALIAS JUNIOR
Seleta kaartidel olevaid sõnu ja arenda oma sõnavara! Lõbus ja leidlik viis sõnade seletamiseks. Lase lambil su peakohal süttida ja lase mõistusel särada!


lauamängu ümbris

ARVUDOOMINO : HULGAD JA ARVUD
Õppemäng aitab 4–7 aastastel lastel õppida ühise tunnuse järgi hulki moodustama ning 12 piires arvutama.


lauamängu ümbris

AUTOD 3
Põnev ja lihtne lauamäng. Mängija võtab kaardipakist kaardi ning kas vajutab või pöörab mängukarbis olevat Pikne McQueeni. Kui auto avarii teeb, kukub mängija mängust välja. Mängijate arv: 2-6. Soovituslik vanus: 5+


lauamängu ümbris

CARCASSONNE
Pakis on maastiku- ja linnaklotsid, millest tuleb kokku ehitada maakond, kuid ikka nii, et tee lookleb tee otsas, linnamüürid moodustavad terviklikke linnu ning kloostrite ümbrus saab täidetud põldudega. Mängijate arv: 2-5. Soovitav vanus: 7+


lauamängu ümbris

CARCASSONNE LAIEND KÕRTSID JA KATEDRAALID
Tähelepanu! Tegemist on mängulaiendiga. Mängimiseks on vajalik põhimäng "Carcassonne". Laiend lisab tuntud ja hinnatud lauamängule "Carcassonne" hulgaliselt uusi võimalusi.


lauamängu ümbris

CASHFLOW
Lauamäng õpetab investeerimise ning rahamaailma põhitõdesid. Mängijate arv: 2-6 Soovituslik vanus: 14+.


lauamängu ümbris

CODENAMES
Lauamäng õpetab leidma seoseid ja ühiseid nimetajaid, arendab meeskonnatööd. Mängus võistlevad kaks võistkonda ning mõlema eesmärgiks on leida enda kaardid enne kui vastasvõistkond omad üles leiab. Mängijate arv: 2-8+  / võistluslik mängijate arv: 4-8+ Soovituslik vanus: 10+


lauamängu ümbris

DIXIT
Imeilusate pildikaartidega lauamäng, mis arendab loovust, eneseväljendusoskust ning mõistatuste lahendamiseks vajalikku tähelepanelikkust. Mängijate arv: 3-6 Soovituslik vanus: 8+


lauamängu ümbris

DOBBLE
Vajalik on kiirus ja tähelepanelikkus. Kahel kõrvutioleval pildikaardil on üks ühine ese. Kes ühise kõige kiiremini üles leiab, saab kaardi enda kätte ning kel mängu lõpuks on enim kaarte kogutud, ongi võitja. Mängijate arv: 2-8 Soovituslik vanus: 6+


lauamängu ümbris

EESTI MÄLUMÄNG: EV100
Mälumäng lauamängu kujul. Põnev ja teadmisi proovilepanev. Karbis on valikvastustega küsimused ning kuigi suuremate teadmistega on lihtsam võita, võib juhtuda, et võidab hoopis parem arvaja. Igal juhul saab mängides teadmisi juurde. Mängijate arv: 2-6. Soovituslik vanus: 12+.


lauamängu ümbris

EESTI TÄHESTIKU MÄNG
Lauamäng väiksematele, kus mõistatuste, puslede, luuletuste ja piltide abil saab tähestik lupsti selgeks.
Vanus: 4+.


lauamängu ümbris

EESTLASTE ÜMBERILMAREISID
Ümber maailma reisimiseks ei pea mitte alati ise mööda meresid või maanteid ringi kihutama. Piisab, kui lugeda häid raamatuid või mängida lõbusaid mänge. "Eestlaste ümberilmareisid" pakub mõnusat meelelahutust kogu perele. Veereta täringut ja sammu tuntud eestlastest ümbermaailmareisijate jälgedes!


lauamängu ümbris

EGO
Hoogne ja lõbus mäng aitab paremini tundma õppida nii sõpru kui ka iseennast. Karbis on ohtralt erinevaid küsimusi, mille vastused ei pruugigi nii lihtsad olla.
Mängijate arv: 2-6. Soovituslik vanus: 14+ (18+).


lauamängu ümbris

KODULOOMAD. DOOMINO
Klassikaline puidust klotsidega doomino, mil tuleb kõrvuti asetada ühe ja sama kodulooma pildid.


lauamängu ümbris

ESMALEID
Geopeituse temaatiline kaardimäng.
Mängijate arv: 2-6 Soovituslik vanus: 8+


lauamängu ümbris

GEOPOL
Geograafiaalane mälumäng. Mänguline ja võistluslik viis saada selgeks riikide asukohad, pealinnad, riigikeeled, pealinnad ja palju muud. Mängijate arv: 1-6 Soovituslik vanus: 10+


lauamängu ümbris

HALLI GALLI
Mängijad pööravad kordamööda mängukaarte ümber. Kui avatud kaartidel on korraga näha 5 ühesugust puuvilja, üritavad kõik mängijad vajutada kellanuppu. Mängija, kellel õnnestub esimesena kellanuppu vajutada, saab kõik maha käidud kaardid endale.


lauamängu ümbris

HEAD EESTI MÕISTATUSED
Karbis on 50 kaarti mõistatuste, piltmõistatuste ja naljaküsimustega, mida üheskoos või ükshaaval nuputada.


lauamängu ümbris

HEAD EESTI MÕISTATUSED: VANAMEHE-ERI
Üle 300 mahlaka naljaküsimuse ja mõistatuse, mis mahutatud 16 kaardile (lisaks 1 kaart saatesõnaga). Soovituslik vanus: 16+


lauamängu ümbris

HÄKKERITE LAHING
Lauamäng õpetab internetimaailmas "ellu jääma" ning ära tundma pettusi, rämpsposti ning palju muud, mis internetis saatuslikuks osutuda võib. Muidugi võib mängu mängida lihtsalt niisama, et huvitav oleks, kuid mäng sobib ka lisaõppematerjaliks digipädevuste arendamisel. Mängijate arv: 1-6 Soovituslik vanus: 7+


lauamängu ümbris

JÄNKU-JUSSI NUMBRIRAAMAT
Kaardid on abiks numbrite, geomeetriliste kujundite, tehete ja kella õppimisel. Kaardipakil asuv QR kood avab nutiseadmes numbrilugude multikad. Kaartide teisel poolel on värviline illustratsioon numbriraamatust, mis vastab selle numbri põhjal kirjutatud loole.


lauamängu ümbris

KATANI ASUSTAJAD / CATAN
Iga mängija ehitab saadavatest ressurssidest külasid, teid ja linnu. Võidab see, kelle asulad kõige paremini Katanis kanda suudavad kinnitada. Võitmiseks läheb vaja nii strateegilist mõtlemist kui ka täringuõnne. Mängijate arv: 3-4. Soovitav vanus: 10.


lauamängu ümbris

KEELEKÄRG NR 1, 2, 3 JA 4 : INGLISE KEEL
Kärjekaardid jaotatakse võrdselt. Üks mängijatest asetab lauale esimese kaardi. Selle ümber hakatakse laduma järgmisi kärje kaarte. Igale kaardi küljel olevale eestikeelsele sõnale vastab ingliskeelne sõna. Üksteise kõrvale asetatuna moodustavad kaardid kärje. Mängu käigus kinnistub sõnavara ning õpitakse uusi sõnu.


lauamängu ümbris

KELLEKS TAHAD SAADA?
Need lõbusate piltidega kaardid tutvustavad sulle erinevaid ameteid.


lauamängu ümbris

KES ON KUUSIKU KUNINGAS?
Mõistatuste doomino on lõbus ja hariv kogu pere õppemäng, mis rikastab lapse sõnavara ja arendab fantaasiat. Mäng on huvitav nii lasteaialapsele kui täiskasvanule.


lauamängu ümbris

KES PESEB NÕUD?
Lihtne ja kiire lauamäng, mille eesmärk on mustadest nõudest võimalikult kiresti lahti saada. Kaotaja on see, kellele lõpuks kõige enam pesemata nõusid koguneb. Tema peaseb nõud, õhtusöögi omad ka! Mängijate arv: 2-4 Soovituslik vanus: 6+


lauamängu ümbris

KEVAD Midrimäng aastaajad
Vajad täringut, mängunuppudeks sobivad ka nööbid. Võitmiseks oleks abiks aga tunda vanasõnu ja mõistatusi, kaasa aitab ka nutikas pea.


lauamängu ümbris

KORRUTUSTABELI KAARDID
Korrutamise õppimine ei pea igav olema!


lauamängu ümbris

LAST FRIDAY / VIIMANE REEDE
Õudusmäng, mis leiab aset neetud suvelaagris. See on lugu mõrtsukast, kes tuleb surnust tagasi... Mängijate arv: 2-6 Soovituslik vanus: 13+


lauamängu ümbris

LAUSETE LÕPETAMISE KAARDID
Loovad, paindlikud ja mängulised abivahendid lapsega kontakti saavutamiseks ning eneseväljenduse toetamiseks nii lapsevanematele kui ka lastega töötavatele spetsialistidele. Kaardipakis on 60 lõpetamata lausega kaarti. Kaardid on mõeldud kasutamiseks koos lastega alates 5.eluaastast.


lauamängu ümbris

LEIUTAJATEKÜLA PARIM KOKK
Mäng annab teadmisi söögitegemisest, erinevatest toiduainetest, treenib mälu, õpetab koostöö- ja kombineerimisoskust, veidi matemaatikat ja ka seda, et millegi saamiseks tuleb midagi vastu anda. Mängijate arv: 2-5. Soovituslik vanus: 5+.


lauamängu ümbris

LEMBITU
Iga mängija kehastub üheks väepealikuks ning koostööna peavad nad takistama vaenlase jõudmist Weissensteini. Mäng arendab märkamis- ja koostööoskusi. Mängijate arv: 1-4. Soovituslik vanus: 10+.


lauamängu ümbris

LENNUKID
Mängukarp sisaldab mitut erinevat lauamängu.
Mängijate arv: 2-4 Soovituslik vanus: 4+


lauamängu ümbris

LIGRETTO
Lihtne kaardimäng, mille eesmärgiks on oma kaartidest võimalikult kiiresti lasti saama. Arendab tähelepanuvõimet, reaksioonikiirust ning strateegilist mõtlemist. Mängijate arv: 2-4. Soovituslik vanus: 8+


lauamängu ümbris

LOOMAMÄNG
Kogu pere kaardimäng, mis õpetab tundma Eestis enim levinud imetajaid. Pakis on kaardid 36 looma kohta, igal kaardil on lisaks looma pildile ka info selle looma kohta: pikkus, kaal, elupaik, toit, poegade arv, eluiga, huvitav fakt. Mängimiseks on vaja vähemalt kahte osalejat. Ühe kaardipakiga saab mängida nelja erinevat mängu.


lauamängu ümbris

LOTTE LOTO
Klassikaline loto raamatuist ja filmidest tuttavaks saanud tegelaste piltidega.


lauamängu ümbris

LOTTE MEMORY
Leia samasuguste paarid! Klassikaline memoriini mäng Lotte raamatutest ja filmidest tuttavate tegelaste piltidega.


lauamängu ümbris

LOTTE PUSLE: 2X24 OSA
Kaks lihtsat piltmõistatust ühes karbis.


lauamängu ümbris

LOTTE PUSLE: 30 OSA


lauamängu ümbris

LUDO
Lihtne, aga kiuslik täringumäng. Eesti mängijale ilmselt tuttavam nime "Reis ümber maailma" kaudu.
Mängijate arv: 2-4. Soovituslik vanus: 3+.


lauamängu ümbris

LÄBI LODU RABAST RANDA
Õppemapp koosneb neljast osast: a) nelja koosluse kirjeldused (foto ja üldiseloomustus, kontuurpilt, mõistatused ning mõistujutud); b) 16 pilditahvlit 96 taime- ja loomaliigi kirjeldustega; c) 24 töölehte loodusvaatlusteks ja looduse tundmaõppimiseks; d) lauamäng nelja koosluse tundmaõppimiseks 120 taime- ja loomaliigi piltkaartidega.


lauamängu ümbris

MAAILMA PEALINNAD
Kaardimäng, mis aitab õppida maailma riikide pealinnade nimesid.


lauamängu ümbris

MALE - KABE
Kaks tuntud mängu ühes karbis.


lauamängu ümbris

MATEMAATIKA ON LIHTNE
Õppimine ei ole igav ja tüütu, vaid on hoopis lõbus ja kaasahaarav mäng! Mängul on kolm erinevat raskustaset: I TASE 2-3 klassi õpilastele II TASE 4-6 klassi õpilastele III TASE 7-9 klassi õpilastele.


lauamängu ümbris

MEXICAN TRAIN
Doomino klotsidega 0-12, kuid veelgi põnevam! Mängukarbis on rongid, mis hakkavad reisima. Mängijate arv: 2+ Soovituslik vanus: 7+


lauamängu ümbris

MINA, DETEKTIIV
Mäng sisaldab vahvaid mõistatamist nõudvaid olukordi. Mängijad saavad esitada jah/ei küsimusi ning nende abil ära arvama, mis situatsiooni kohta nad vihje said. Mängijate arv: 2-6 Soovituslik vanus: 14+


lauamängu ümbris

MISSUGUNE KOER EI HAUGU?
See on lõbus ja hariv kogu pere õppemäng, mis rikastab lapse sõnavara ja arendab fantaasiat.


lauamängu ümbris

MONOPOLY
Kogupere majandusmäng, kuid erinevalt vanast monopolist, kus rahatähed vahetasid omanikku, on siin tegemist virtuaalsete ülekannetega - mängule on lisatud elektrooniline pangaterminal ning pangakaardid.
Mängijate arv: 2-4. Soovituslik vanus: 8+.


lauamängu ümbris

MUST JA VALGE: VASTANDITE DOOMINO
Vastandite doomino "Must ja valge" iga mängukaardi paremal pool on sõnapaar, millele tuleb leida vastand. Kaardid tuleb asetada ritta nii, et vastandite sõnapaarid oleksid kõrvuti. See on lõbus ja hariv kogu pere õppemäng, mis rikastab lapse sõnavara ja arendab fantaasiat.


lauamängu ümbris

MUU TOORERE (FELIXI KINGITUS)


lauamängu ümbris

MÕISTATUSTE DOOMINO
Vahva ja hariv õppemäng, mis aitab selles lastele meelepärases rahvaluule lühivormis paremini orienteeruda ning rikastab lapse fantaasiat. Mängus on 38 mõistatust koos vastustega. Mängu mängimiseks on mitu varianti, nii on mäng huvitav lasteaialapse kui täiskasvanu jaoks. Mängida saab üksi, kahekesi või rühmaga.


lauamängu ümbris

MÄLUMÄNGUDOOMINO
Uus versioon populaarsest Eesti koguperemängust “Mälumängudoomino” ühendab klassikalise doomino ja hariva mälumängu. Pere pisemad saavad doominoklotse kokku laduda, suuremad aga vastata tuhandele küsimusele kümnel teemal. Need on ajalugu, inimesed, loodus, geograafia, teadus ja tehnika, meelelahutus, sport, Eesti, kultuur, varia. Küsimused on koostanud Eesti tippmälumängurid ning iga vastusega kaasneb põnev ja hariv lisainfo.
Mängijate arv: 2-11. Soovituslik vanus: 10-100.


lauamängu ümbris

MÜRAKARU
See on vahva ja hariv õppemäng, mis rikastab lapse sõnavara ning aitab selles rahvaluule lühivormis paremini orienteeruda.


lauamängu ümbris

MYSTERIUM
Koostöömäng, milles abivalmis kummitus ning kohale kutsutud selgeltnägijad peavad lahendama lossi müsteeriumi. Mängijate arv: 2-7. Soovituslik vanus: 10+.


lauamängu ümbris

NOBEDAD SÕNAD
Kiire ja lõbus lauamäng, milles tuleb leida sobiva algustähega sõnu. Mängijate arv: 2-6. Soovituslik vanus: 6+.


lauamängu ümbris

NUMBRID MÄNGU!
Õppemäng 4–7-aastastele lastele. Mäng arendab lapse mälu ja tähelepanu, aitab treenida käe ja silma koostööd, tutvustab tähti ja numbreid.


lauamängu ümbris

NÕIAKATEL
Mängijad saavad ette näidelda ning ära arvata erinevaid loomi. Arendab julgust, kujutlusvõimet ja eneseväljendust.
Mängijate arv: 3-6. Soovituslik vanus: 5-10.


lauamängu ümbris

ORAVATE PÄHKLIRALLI
Nuputamismäng, mis võib mõtlema võtta täiskasvanudki. Mängimiseks vali ülesanne ja pane oravad mängulauale nagu näidatud. Mida edasi, seda raskemaks ülesanded lähevad.
Mängijate arv: 1. Soovituslik vanus: 6+.


lauamängu ümbris

OUTFOXED!
Koostöömäng, kus mängijatel tuleb piruka varastanud rebane peatada enne, kui too majast põgeneda jõuab.
Mängijate arv: 2-4. Soovituslik vanus: 5+.


lauamängu ümbris

PIME KANA LEIAB TERA
Mäng on lõbus ja hariv kogu pere õppemäng, mis rikastab lapse sõnavara ja aitab selles rahvaluule lühivormis paremini orienteeruda.


lauamängu ümbris

QUIXO MINI
Igal klotsil on ühel küljel rist, teisel küljel null, ülejäänud klotsi küljed on sümboliteta. Mängu käigus liigutavad mängijad klotse nii, et saaksid moodustada oma sümboliga klotsirea. Samal ajal tuleb takistada vastasmängijat klotsirea moodustamisel. Võidab mängija, kes esimesena moodustab rea viiest oma sümboliga klotsist. Quixot saab mängida ka neljakesi, kahe paariga. Mängijate arv: 2,4. Soovitav vanus: 8+.


lauamängu ümbris

RAHATARKUS
Sõnaseletusmängu eesmärgiks on suurendada rahatarkust ja finantskirjaoskust.
Mängijate arv: 1-16. Soovitav vanus: 14+.


lauamängu ümbris

REAALSUSKONTROLL
Komplektis on 111 kaarti, millest igaühel kirjas erinev omadus. Iga kaart algab sõnaga "kõige" ning kaart tuleb seltskonnas anda sellele inimesele, kelle kohta see omadus kõige enam käib. Mängijate arv: 3+. Soovituslik vanus: 16+.


lauamängu ümbris

REAALSUSKONTROLL 2
Sobib hästi seltskonnamänguks sünnipäevale või mõnele teisele peole, aga ka lõbusaks ajaviiteks sõprade seltsis.
Mängijate arv: 3+. Soovituslik vanus: 18+


lauamängu ümbris

REIS ÜMBER MAAILMA
Mängijate arv: 2-4. Soovituslik vanus: 5-99.


lauamängu ümbris

ROBOTITE KAKELUNG
Robotite kakelung on lõbus, mitmete eri mänguvariantidena mängitav kaardimäng, kus - nagu nimigi ütleb - robotid kaklevad. Iga mängija saab mängu alguses endale kogumi roboteid, ning mängu eesmärgiks on kaarte välja käies oma roboteid kaitsta ning sealjuures kõikide teiste vastaste robotid maha lüüa. Mängijate arv: 2-5. Soovituslik vanus: 10+.


lauamängu ümbris

SABOTEUR 1, 2, DUEL
Kaardimäng Saboteur toob kokku head ja halvad päkapikud. Ühed soovivad kulda leida, teised kaevandamist takistada, kuid ükski mängija ei tea, kes on kes ning pimedais koobastes võib hoopis heale kaaslasele jala ette panna.


lauamängu ümbris

SCRABBLE
Täheklotsidest tuleb mängulauale sõnu luua nii, et mängu lõpuks paistab mängulaud nagu suur lahendatud ristsõna. Tähed ja sõnad annavad erineva arvu punkte ning mäng on huvitav nii neile, kes alles laiemat sõnavara õpivad kui ka neile, kes ise usinasti ristsõnu lahendavad. Mida rohkem sõnu tead, seda kergem on punkte koguda, kuid õnne peab ka olema.


lauamängu ümbris

SEITSE PEREKONDA
Loomad Kaardimängus tuleb kaaslastega kaarte vahetades kokku koguda seitse viieliikmelist perekonda.
Mängijate arv: 2-5. Soovituslik vanus: 5+.


lauamängu ümbris

SHERLOCK
Mõistatusemäng, milles tuleb lahendada kriminaaljuurdlus. Kaasatud on kurikaelad kuulsa Sherlock Holmesi raamatutest ning mäng paneb osalejate nutikuse proovile ning omavahel võistlema. Mängu kestvus: 15+ min Mängijate arv: 2-4. Soovituslik vanus: 10+.


lauamängu ümbris

SHIT HAPPENS
Humoorikas kaardimäng täiskasvanutele. Mängijate arv: 2+. Soovituslik vanus: 18+.


lauamängu ümbris

SÕBRALIK KAASLANE
Mäng toetab "Kiusamisest vaba lasteaed" metoodika rakendamist. Mänguväljakul on 9 situatsioonipilti, milledel on kujutatud laste seas ettetulevaid olukordi (karjumine, kaaslase abistamine, tülitsemine, kaaslase tõrjumine jne), 6 üksikpilti tundeid puudutavate küsimustega ja 12 ülesannet / küsimust / tegevust. Mäng võimaldab arutleda võimalike põhjuste üle - miks kiusamisolukorrad tekivad, võimaldab rääkida oma tunnetest, arendab sõnavara erinevate tunnete kirjeldamisel, toetab loendamisoskust, on abiks kõikidele lastega tegelevatele täiskasvanutele.


lauamängu ümbris

SÕNADOOMINO : TÄHED JA SÕNAD
Põnev ja hariv õppemäng, mis aitab 4–7aastastel lastel lugema õppida. Pakis on 60 kaarti, mille esiküljel on doominomänguks sobivad pildid ja sõnad ning tagaküljel tähed, millega sõnamängu mängida.


lauamängu ümbris

SÕNASÕDA
Sõnasõda on lustlik sõnaseletusmäng, kus sa ei saa iial kindel olla, palju sul aega on või mida järgmisena tegema pead.
Mängijate arv: 2-6. Soovituslik vanus: 8+.


lauamängu ümbris

SÕSARSÕNA : NIMISÕNAD
Nimisõnad Mäng arendab keelekasutust: sõnakaardid, mängud ning tegusõnade tabelid aitavad kaasa keelelisele arengule, sõnavara rikastamisele ja lugemisoskuse süvendamisele. Eelkooli- ja algklassiealistele.


lauamängu ümbris

TAHAD KIHLA VEDADA?
Mängijad saavad end väga eriilmeliste ülesannetega proovile panna. Kes saab hakkama ja kes mitte? Ja millega üldse peab või ei pea hakkama saama? Mängijate arv: 2-6. Soovituslik vanus: 8+.


lauamängu ümbris

TARK MEES TASKUS 1, 2
Kas tead N-tähega algavat lindu? Aga spordiala, sõiduvahendit või kööginõu? Paku esimesena sõna, mis algab nõutud tähega ning vastab teemale. Lase oma tark mees taskust välja, sest iga pakkumine loeb!


lauamängu ümbris

TEEL LAULU-JA TANTSUPEOLE
Mälumängu tüüpi lauamäng meie kultuurist ja ajaloost.
Mängijate arv: 2-6. Soovituslik vanus: 14+.


lauamängu ümbris

TICKET TO RIDE: EUROPE
Mängijad omastavad vagunikaartidega erinevaid raudteid ning korjavad piletikaartidega punkte.
Mängijate arv: 2-5. Soovituslik vanus: 8+.


lauamängu ümbris

TÖÖ SAKIB
Sellest kaardipakist leiad 100 pingelist situatsiooni tööelust, millele pead leidma üksi või seltskonnaga õige valiku edasiliikumiseks ilma ennast ja teisi inimesi kahjustamata. Vastuskaartidel on ka lühike nõuanne või selgitus, kuidas ja miks tööstressi olukordades toimida. Soovituslik vanus: 16+.


lauamängu ümbris

TWISTER
Lustlik mäng, mida mängides peab end ka päriselt liigutama.
Mängijate arv: 2+. Soovituslik vanus: 6+.


lauamängu ümbris

TÕELINE EESTLANE
Rikas õpetaja, aus poliitik, puhanud arst, õnnelik teenindaja, tark sportlane, tundmatu kuulsus, helde ärimees ja näljane kokk on kaheksa täitsa tavalist eestlast. Kehastu üheks neist ja liigu läbi mänguraamatu lehekülgede nii, nagu tujukas täring sind juhatab. Võib juhtuda, et pead vastama põnevatele Eesti-teemalistele küsimustele või satud hoopis kelmikate üllatuste peale, mis enamasti aitavad sind edasi, kuid vahel suunavad ka tagasi.


lauamängu ümbris

TÄHED MÄNGU!
Mängul on kaks varianti. Mäng arendab lapse mälu ja tähelepanu, aitab treenida käe ja silma koostööd, tutvustab tähti, sõnu ja köögivilju.


lauamängu ümbris

TÄHELEPANELIK PÄKAPIKK
Mängu saab loominguliselt kasutada nii kodus kui ka lasteaias. Mäng aitab mõista komplektide olemust.
Mängijate arv: 1-6. Soovituslik vanus: 4+.


lauamängu ümbris

UNO
Lihtne kaardimäng, mida saab mängida kahekesi või suurema seltskonnaga. Peamine on meelse pidada, et kui kätte jääb vaid viimane kaart, tuleb valjult "UNO!" hüüda.


lauamängu ümbris

VANAMEHE MÄNG
Vanameeš on tark ja iluš nagu šina. Ka tema šugulased, vaenlašed, tuttavad ja muud loomad on šellišed. Üheškooš mängideš lendavad aeg, piim ja muu hoogšalt! Mängijate arv: 3-8. Soovituslik vanus: 14+.


lauamängu ümbris

VANASÕNADE DOOMINO
Vahva ja hariv õppemäng, mis rikastab lapse sõnavara ning aitab selles rahvaluule lühivormis paremini orienteeruda. Mängus on 38 vanasõna koos seletustega. Mängu mängimiseks on mitu varianti, nii on mäng huvitav nii lasteaialapse kui täiskasvanu jaoks. Mängida saab üksi, kahekesi või rühmaga. Mängukaartide tagaküljed moodustavad pusle.


lauamängu ümbris

VIIMANE REEDE/LAST FRIDAY
"Viimane reede" on kõhedust tekitav lauamäng suvelaagrist, millel lasub needus. Mäng on jagatud neljaks õudusest ja ootusärevusest pakatavaks vooruks, kus pidevalt muutub eesmärk ja mänguviis. Tegemist on peidetud liikumisega mänguga. Mängijate arv: 2-6. Soovituslik vanus: 13+.


lauamängu ümbris

VISKA 5!
Õnnemäng, kus osalejad viskavad endale ise täringuga hindeid. Liikudes koolitundidele, nt ajalugu, matemaatika või eesti keel, tuleb mängijal viie täringu ja kolme viskekorraga saada mänguväljal olevaga võimalikult täpne numbrikombinatsioon. Mida rohkem numbreid täpselt visatakse, seda parem hinne tuleb. Põnevust lisavad mänguväljad Lõunapaus, Vahetund, Tark sõber, Direktor, spikker, mängužetoonid jms. Võidab mängija, kellel on mängu lõpuks tunnistusel kõige kõrgem keskmine hinne. Mängijate arv: 2-4. Soovituslik vanus: 8-99.


lauamängu ümbris

VILLAGE
Küla arendamise mäng. Perekond vajab süüa, veskid ja põllud vilja, majad kütet. Ellu jäämiseks tuleb selle kõige peale mõelda. Mängijate arv: 2-4. Soovituslik vanus: 12+.


lauamängu ümbris

VÄIKE SÕBRAKE, PUNANE KÕHUKE
Mängukaartide ühel küljel on 36 mõistatust sisaldav doomini, teise külje peal saab aga vahva pusle kokku panna.


lauamängu ümbris

ÕNNE TIPP
Mälumängu tüüpi lauamäng, milles tuleb vastata küsimustele, kuid abiks on ka täringuõnn. Mängijate arv: 1-8. Soovituslik vanus: 12+.


lauamängu ümbris

ÕPIME MÄNGELDES INGLISE KEELT 2
Step by Step 2 õpiku teemade sõnavara ja väljendeid: Eesti, pühad ja tähtpäevad, aastaajad, õppeained, lemmiktegevused, kellaaeg, kuupäev ja ebareeglipärased verbid.


lauamängu ümbris

ÄSK 18+
ÄSK ehk 95 küsimusekaarti. Siin mängus puuduvad õiged või valed vastused, tuleb lihtsalt rääkida! ÄSK 18+ sai loodud kõigi nende inimeste rõõmuks, kes ÄSKi originaalversiooni mängides julgematest küsimustest unistasid. Mängijate arv: 2+. Soovituslik vanus: 18+.