Skip to content
Vaegnägijale

Kohvernäitus “Pikk-pikk teekond” Tartu Linnaraamatukogus

Mööda Eesti raamatukogusid rändab ainulaadne kohvritesse pakitud tegelusnäitus „Pikk-pikk teekond“, mis jutustab lastele mänguliselt ning kaasahaaravalt lugusid Ilon Wiklandist ja tema illustreeritud raamatutest.

Kohvernäitus

Näitus käsitleb illustraatori lapsepõlve ja loomingut, toetudes suures osas tema elukäigust inspireeritud Haapsalu ainelistele lasteraamatutele. Eksponaatide pakkimine kohvrites ei ole pelgalt kunstiline taotlus, vaid sel on märgiline seos Iloni elulooga.
Rändnäituse vorm on inspireeritud Ilon Wiklandi elutee pöördelistest sündmustest ja selle sisu avab viie põhiteema kaudu, kuidas ande, töökuse, tahte ja hea õnne läbi sai sõjapõgenikust maailmakuulus illustraator. Lastele pakub näitus mitmeid tegevusi ja esitab kaasamõtlemisülesandeid.

Raamatukogu teematunnis avatakse näituse viis värvilist kohvrit. Üheskoos saab uurida Wiklandi illustreeritud raamatuid ja lahendada ülesandeid, mis aitavad nähtut meelde jätta. Teematunnis osaleja saab ülevaate Ilon Wiklandi elust ja loomingust, mis ulatub kaugemale armastatud lastekirjaniku Astrid Lindgreni raamatute illustreerimisest. Wiklandi illustratsioonidele toetudes jäävad teekonna peatuspunktideks seigad tema lapsepõlvest Tallinnas ja Haapsalus, sõjaaegne põgenemine Rootsi, tema koostöö Astrid Lindgreniga ja jõudmine koju, ehk siis Iloni Imedemaa loomine Haapsallu.
Näitus on valminud Eesti Lastekirjanduse Keskuse, Iloni Imedemaa ja Lääne Maakonna Keskraamatukogu koostöös ja selle on kujundanud kunstnik Kaie Kal. Näituse valmimist toetas ka Haapsalu linn.

Kohvernäitus on ringiga taas Tartu Linnaraamatukokku jõudnud.
Pakume teematunde klassidele ja lasteaedade koolieelikute rühmadele:

4. märts – 7. aprill Tartu Linnaraamatukogu peamaja lasteosakonnas (Kompanii 3/5). Registreerimine: [email protected], tel 7361390
8. – 14. aprill Ilmatsalu harukogus. Registreerimine: [email protected], [email protected], tel. 58872118
15. aprill – 12. mai Karlova-Ropka harukogus. Registreerimine: [email protected], tel. 7308473
13. - 26. mai Annelinna harukogus. Registreerimine: [email protected], tel. 7461041
27. mai – 9. juuni Tammelinna harukogus. Registreerimine: [email protected], tel. 746 1036